Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megvolt életem első futása!...

Megvolt életem első futása! Szerintetek milyen lett elsőre?

Figyelt kérdés

15 perc alatt 3 km.

Az időt emeljem vagy a távot?


2013. aug. 3. 14:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Az első futást úgy értem, hogy elmentem futni. 28 éves anyuka vagyok, 165/60 kg.
2013. aug. 3. 15:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogy ezzel mi a célod.

Ha fogyni akarsz nem a gyorsaság számít hanem a jó mozgás és hogy kifáradj, meg erősödj itt nem kell rohanni kényelmes futás is elég megállás nélkül. Ha minél gyorsabban szeretnél futni és hogy elérj célt ezzel hogy minél gyorsabb legyél akkor ez jónak mondható.

2013. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jó eredmény.

Ha fogyni akarsz én hasznosabbnak találom az intervallumos edzést. Pl fél perc gyorsabb tempójú futás/sprint 1 perc gyors gyaloglás/könnyű kocogás. Ez 15 percig. Ez sokkal jobban felpörgeti az anyagcseréd még azután is, hogy végeztél az edzéssel, míg 40-50 perc egyhangú kocogás addig tart, amíg csinálod, ráadásul elég unalmas is.

Viszont ha csak stresszoldás céljából, kikapcsolódásként, vagy maratonra edzel, akkor bőven jó a sima egyhangú kocogás is.

2013. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

megvan az összes fegyveres szerv erőnléti táblázata.

nos bizony, ha elsőre futnád, ha sokadjára...ez bizony szép volt, elismerésem.

csak ne vidd túlzásban, heti max 2-3 futóedzés, mert szétszedi a csontokat , izületeket.és az izmok sem tudnak regenerálódni.

2013. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hú, köszi! :)

Azt hittem hogy nagyon gáz. Örülök. :)

Ha nem is fogyni (azt inkább étkezéssel) de formálódni szeretnék, mert a hasam a terhességek(3) és szülés óta elég plötty (3 hónapja szültem).

Akkor heti 2-3 alkalommal fogok futni, az még nem terheli az izületeket. Megpróbálom az intervallumos futást is! :)

2013. aug. 3. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!