Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sok kérdés! Miket csináljak...

Sok kérdés! Miket csináljak és mikor vezetnek eredményre?

Figyelt kérdés

Sok kérdésem lenne a sportolással kapcsolatban.

Formálni szeretném a testem és növelni az állóképességemet. 52kg vagyok és 158 cm.

Mivel két kisgyermekes anyuka vagyok, nem sok időm van a mozgásra. Kétnaponta gondoltam és max 1 óra.

1. A futást szeretném elkezdeni, csak mindig utáltam futni (gyerekként szerettem), de muszáj, mert más nem fér bele az időmbe. Milyen futós felszerelést javasoltok? Cipő, felső, alsó, melltartó.

2. Mennyi idő szerintetek, mire képes vagyok nyavajgás és feladás nélkül lefutni 5 km-t? Az oldalam is könnyel elkezd fájni, ha helyesen veszek levegőt, é eresztem ki, akkor is megfájdul.

3. Van értelme kétnaponta 10 km-t futnom vagy elég célnak az 5, és mellette csináljak inkább mást, ami majd belefér az időmbe?

4. Mit javasolnátok még a futás helyett vagy mellé? Kisvárosi vagyok, nincs sok lehetőség. Uszoda messze van, egyelőre az kilőve. Az aerobicot nem szeretem.

Korábban testépítettem, bringáztam és jógáztam is, de lusta lettem ezekhez már...

5. Mikor lesz látható eredmény a testemen? Most petyhüdt lett a bőröm, ki tud még simulni, feszesedni?

6. A hasam is szeretném erősíteni, nem kockásat szeretnék, hanem laposabbat, az úszógumik eltüntetését. Milyen típusú felülést csináljak ehhez naponta mondjuk, hány db-ot?


Látható eredményt szeretnék már 3-4 hónap után mindenképp!

Köszönöm előre is az értelmes segítő válaszokat!


2013. júl. 27. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
6. kérdésedre válaszolva: Csak felülésektől nem fog lemenni a hasadról a zsír, mivel nincs helyi zsírégetés, attól csak izmosodsz. Szálkásító diéta + aerob edzés, mellette felülések, hasprés és akkor látható eredmény lesz.
2013. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mit értesz szálkásító diétán? Írtam a célom, akkor napi hány felülést célozzak meg?
2013. júl. 27. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:

A felülésektől magát a hasizmodat edzed meg, ehhez elég heti 1-3 nap edzés, 3-3 sorozat lábemelés és hasprés váltogatva, 10-30 ismétléssel (amennyi megy). A zsír akkor fog eltűnni rólad (és nem csak a hasadról, hanem mindenhonnan, mivel nem lehet egy helyről fogyni) ha aerob edzést végzel és szálkásító diétát tartasz. Az aerob edzésnek jó lehet a futás, az aerobic, az úszás is, a lényeg, hogy nem muszáj nagyon kifullasztania, hanem 110-130-as pulzusszámmal 45-60 percet akár megszakítás nélkül is végig tudj nyomni (viszont ennyi időnek meg kell lennie). Ezt heti 3x-4x csináld meg.

A szálkásító diétára rákereshetsz, de a lényeg, hogy magas fehérjetartalommal, alacsony ch és telített zsírbevitellel jellemezhető étrend legyen. A félreevés kizárt, előnyben vannak a sovány fehérjeforrások, a komplex ch-k, a telítetlen zsírok, a zöldségek.

Vitamin, megfelelő folyadékbevitel, alvás stb...


3-4 hónap alatt már látható lesz az eredmény, ha viszont igazán jó, feszes alakot akarsz, akkor nem ártana valamilyen keményebb izommunkát igénylő sportot elkezdened, pl. a testépítést, ha már nem is idegen a számodra.

2013. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

Még az érdekelne, milyen futógarnitúrát érdemes vennem?

2013. júl. 27. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szoktam futni, nem bírok érdemileg hozzászólni.
2013. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!