Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám hajlékonyabbá,...

Hogyan tudnám hajlékonyabbá, összeszedettebbé tenni lovamat?

Figyelt kérdés

10 éves sportpónim nem lett rendesen belovagolva, alapvető dolgokra nincs kiképezve. Tanácsot szeretnék kérni, hogyan tudnám hajlékonyabbá tenni? Lépésben, ügetésben viszonylag jól hajlik, a csizma körül próbálom hajlítani. Hogyan tudnám elérni, hogy jobban maga alá lépjen hátsó lábaival, és ne sodródjon?

A vágtájával még nagyobb gondok voltak, sokszor hamisan ugrott be, ezt mostanra sikerült leküzdeni, ám vágtában különösen sodródik, elrohan. A kanyart nehéz vele bevenni. Hogyan tudnám neki megtanítani, hogy rövidítse a vágtáját, és ne álljon vissza ügetésbe?



2013. júl. 18. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehéz dió - és sok gyakorlás...

Lovagolj sokat cavalettin, lovagolj sok átmenetet, csináljatok sok lovardai alakzatot.

A vágtájával pedig egyelőre azt tudod tenni, hogy nem hagyod robogni teljes lovardában, hanem nagykörön ugratod be. (de mehetsz egész lovardában is, és mikor elkezd sietni, lovagolsz egy kiskört - egy idő után leszokik róla) Próbáld sokszor kisebbíteni a kört, szárral tartsd meg, de csípővel-csizmával ugyanúgy told vágtánál, akkor nem fog visszaesni ügetésbe. (eleinte ezt nyilván nagyobb körön kell, mert a kiskörnél még ügetésből lépésbe is hajlamosak a lovak visszaesni, ha nem vagy elég határozott)

Pálca legyen Nálad.

2013. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

A cavalettit megpróbálom. Lovardai alakzatok közül szoktam kígyóvonalakat menni, el is lazul a lovam tőle, csak még azzal vannak gondjaim, hogy hogyan tudnám szárra levinni, hogy ezáltal maga alá lépjen, és a hátsó lábaira kerüljön a súlypont. Mert a vágtával egyértelműen ez a gond, nem megy eléggé összeszedetten, nincs meg a kellő támaszkodás, a hátsó lábaival sodródik. Sok könyvben olvastam erről, több edzőt is kérdeztem, de érthető választ még nem kaptam, nagyon bonyolultnak tűnik.

Abban még tudnál segíteni, hogy te milyen segítségekkel éred el a támaszkodás, hogyan hozod egyenesbe?

A körrel is ez a gondom, ügetésben már megy, de vágtában sodródnak a hátsó lábak.

2013. júl. 19. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!