Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem mozogtam eddig eleget...

Ha nem mozogtam eddig eleget a fejlődéshez, attól még jót tett?

Figyelt kérdés

20/L vagyok és három éve mozgok "magamtól", gyógytornagyakorlatok, úszás, futás, biciklizés. Év végén összegezve általában átlag heti két alkalom jött ki.

Arra rájöttem, hogy kevés, mert egy év alatt keveset fejlődtem mindegyikből. Ráadásul amikor beszélgetünk mozgásról, kiderül, hogy olyanok lepipálnak, akik semmit sem mozognak, csak alkalmanként.

Attól még volt haszna a mozgásnak? Agyra, memóriára, szív-érrendszerre?


Jobban szeretek valamit lassan és hosszan csinálni, mintsem intenzíven és rövidebb ideig. Így is használ?

Például három óra alatt tekerek 40 kilométert, és nekem ez így kellemesebb, mintsem 20 km-t tekernék "normális" átlagsebességgel.


Híznom kellene. Két kilogramm már elég lenne, hogy "biztonságban" legyek, de még 5 is elférne rajtam.

Ugyanakkor pont most kezdtem többször mozogni és lehetőleg többet.

Úgy gondolom, ettől még hízhatok, hiszen ha nem hízhatnék, akkor mi lenne azokkal, akik sokkal többet mozognak nálam? Lassan elfogynának. :D

Jól gondolom ezt?


2013. júl. 8. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom figyelmedbe! --> [link]


(Egyébként én is jobban szeretem lassan és hosszan csinálni :) )

2013. júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az ilyen szövegeket szeretem. Csak az a bajom velük, hogy túl általánosak.

Nem tudom, az én koromban, az én edzettségi állapotommal, egészségi állapotommal és céljaimnak megfelelően mennyit kellene csinálni ezekből a sportágakból.

2013. júl. 8. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát az lenne a legjobb ha tudnál napi legalább 60 percet edzeni! Többet ér a napi 30 perc, mint a heti 3x2óra! Próbálj meg naponta 5-6-szor étkezni! Lehet jó lenne egy kis táplálékkiegészítő ha hízni akarsz!
2013. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van itthon B-vitamin meg táplálékkiegészítő (amire rá van írva, hogy szedető B-vitaminnal).

A sokszori evéssel nincs gond, hiszen egyszerre keveset bírok csak, és úgy kompenzálom, hogy többször.

Csak a mennyiséget kell fenntartanom, ilyen szempontból csak az a dolgom.


A mozgás mennyiségéről pedig mindig mást határozok el, de a legfrissebb elhatározásom a heti három alkalom.

Ez időben mérve változatos, mert futásnál 20 perc alatt is kifáradok (főleg, mert ott viszont most éppen a tempón akarok javítani), kerékpárnál kell 3 óra..

2013. júl. 8. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!