Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyni, formálni szeretnék....

Fogyni, formálni szeretnék. Milyen gyakorlatokat javasoltok?

Figyelt kérdés
Kb. 10 kg felesleg van rajtam, ezt akarom szépen lassan ledolgozni. Ezt nem túl szigorú diétával, heti 4-szer 1 órás intenzívebb mozgással, illetve rendszeres tornával szeretném elérni. Futás helyett milyen intenzív sportot ajánlanátok, ami olcsó? Tánc például megteszi? Hallottam ezekről a Rubint Réka meg társai videókról, ezekről mi a véleményetek?
2013. júl. 4. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Heti 4 óra valamilyen aerob edzés jó volna, ha a futást nem szereted, akkor ott van még a kerékpár (szobakerékpár is) ugrálókötél, kettlebell, az úszás is, ha esetleg mégis költenél rá. És nem kell olyan intenzívnek lennie, 130-as pulzus max. elég. A diétát az alkatodtól függően lehet, hogy igenis szigorúan kell majd venned, különben búcsút mondhatsz a céljaidnak. És a diéta remélem ez esetben nem valami feminaoldalról lenézett fogyókúra, hanem rendesen megtervezett szálkásító diéta.


A rubint réka videókról annyi a véleményem, hogy minek fizess valamiért, amit önállóan is meg tudsz csinálni, ráadásul hatékonyabban is.

2013. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 poiu ***** válasza:
Az étrend az alap. Négy óra nagyon intenzív futással tudnál elégetni egy héten kb. fél kiló zsírt. Ez nem olyan rengeteg. Mozogni kell, de nem ettől fogysz.
2013. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A diétát azért nem szeretném túl szigorúra szabni, mivel rendelkezem némi önismerettel... Fölösleges olyan szabályokat gyártanom, amiket úgysem tudok betartani. Futni szintén nem fogok, attól csak elmegy az ember kedve, ha olyat kényszerít magára, amit nem szeret. Az úszás jó ötlet. Egyébként köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 4. 11:40
 4/10 poiu ***** válasza:
Sajna, nincs sok esélyed.
2013. júl. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a te véleményed, ami elég rosszindulatú és egyáltalán nem építő. Légy szíves, ne írj többet.
2013. júl. 5. 08:44
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

poiu csak őszinte volt, semmi rosszindulat nem volt benne. Ez nem az ő véleménye, ez egy tény. Ez az igazság, mint ha valaki megkérdezi, hogy alacsony-e a 150 centijével, akkor az őszinték nagy valószínűséggel meg fogják neki mondani, hogy igen, alacsony, de ez nem sértődés tárgya, ez tény. Ugyanúgy, mintha valaki kövér, vagy függő, vagy akár az, hogy 2+2=4, ugyanúgy tény az is, hogyha nem tartod be az étrendre és az edzésre vonatkozó szabályokat, akkor valóban ne számíts túl sok eredményre. És ezt most hiába rossz hallani, attól mg még őszintén meg fogjuk neked mondani, hogy mire számíthatsz, különben jönnél vissza hónapok múlva, hogy semmi változás, micsoda hazugok vagyunk. Mi nem neked akarunk imponálni, nem az fogjuk mondani, amit az emberek hallani akarnak, hanem a tényeket.


Az orvosok is megmondják a páciensnek a súlyos betegséget, mégha tudják is, hogy a beteg első kirohanása először rajtuk fog csattanni-hozzáteszem, pedig semmi közük a betegséghez, ahogy nekünk sincs ahhoz, hogy a fogyás hogyan működik. Ez van, lehet követni a szabályokat, amik ha viszont nem ízlenek, akkor nem a tanácsadókra vagy azokra, akiknek sikerül követniük őket, kell mérgesnek lenni.


Sőt, mondjak valamit? Amit ők leírtak, az csak a fogyás részére vonatkozott, ha formálódni is szeretnél, akkor bizony további súlyzós és/vagy saját súlyos edzésre lesz szükséged.

2013. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jézusom, ne sokkoljatok már. Komolyan mondom, jobb lett volna, ha ki se teszem a kérdést. Nem fitness királynő szeretnék lenni, csak kicsit jobb test birtikosa, ennyi. És igenis sikerülni fog anélkül is, hogy számolgatnám a kalóriákat meg a kilómétereket. Tudom, hogy a szabályokat be kell tartani, ebben igazatok van. Én csak azt mondom, hogy a saját szabályaimat fogom betartani. Ne mondjátok már, hogy nem lehet úgy fogyni, izmosodni, hogy rendszeresen mozogsz és diétázol... Igen, az igazság fáj, de ez nem az, hanem hülyeség. Én csak annyit kértem, hogy adjatok tippeket azzal kapcsolatban, hogy milyen gyakorlatokat végezzek. Tudom, tudom, meg kell hallgatnom a negatív kritikát is, ilyen az élet, blabla, de ti azon pörögtök 3 napja, hogy azt mertem írni, hogy "nem túl szigorú diétával". Több értelme lenne annak, ha eleinte betartanám a szigorú étrendet, aztán 1-2 hnap múlva meg többet híznék, mint amennyit fogytam? 19 éves vagyok, nem főz anyuci minden nap rám párolt zöldséget meg sovány husit... Mindegy, kár koptatnom a billentyűzetet, azt hiszem, jobb is, ha kitörlöm a kérdést a listámból, nagyon nem értjük meg egymást. Viszlát.
2013. júl. 5. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell olyan szigorú, aszkéta életre gondolni. Ha kiveted az edzést, amit leírtunk, kihagysz ilyen alapdolgokat, mint édesipari termékek, fehér lisztes tészták (helyett teljes kiőrlésű termékek), üdítők, állati zsiradékok, feldolgozott ételek, azzal máris jó eredményt érhetsz el. Napi 3-4x legalább egyél sose éhezz (a diéta sohasem jelent unalmas étrendet) de nem traktállak tovább ezzel, ha még van kérdésed, úgyis fel fogod tenni.
2013. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Ja, hogy te olyan fajta vagy, hogy ha nem azt hallja, amit akar, akkor inkább egy leszavazással fűszerezve adios-t mond nekünk? Ok, minden jót neked is.
2013. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen hülye punciknak nem kéne engedni, hogy a mosógépen kívül egyéb elektronikus eszközhöz férjenek hozzá, mert csak ez lesz a vége, jól felbsszák az agyamat.
2013. júl. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!