Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » TaiChi Quan vagy Jóga?

TaiChi Quan vagy Jóga?

Figyelt kérdés
Taekwondo mellé melyik lenne a jobb kiegészítésnek?

2013. jún. 13. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Mindkettő jó lehet.


A Taichival egy egészen új harci stratégiát gyakorolnál, és sokat iskolázódna, finomodna a mozgásod. Idővel a külső stílusok mesterei jellemző hogy elkezdenek belső stílusokkal foglalkozni, és ott tovább tudják csiszolni a képességeiket, szinte határok nélkül.


DE reális taichi quan edzést nem biztos, hogy találsz, így ez csak elmélet.


Viszont jóga edzésből talán könnyebb jót találni, ez is jó lehet, segítene még hajlékonyabbá válni, és persze ez is egészséges. Abból kiindulva, hogy több jó jóga edzés lehet mint reális, igazi taichi edzés, én a jógát ajánlom. Aztán ha úgy alakul az életed, hogy meggyőző taichi edzőt találsz, akkor ne habozz tőle tanulni.

2013. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Attól függ mi lenne a célod, milyen irányú fejlődés ezzel a kiegészítéssel.


A jóga így önmagában nagyon tág fogalom, én sokat jártam mindenféle helyekre jógázni jónéhány stílust megismertem és a helyzet az hogy őrültnagy különbségek vannak köztük.


Valamelyik inkább nagyobbrészt meditáció, és belső erő fejlesztés valamelyik pedig olyan kemény edzés hoyg hordágyon viszik ki óra után az embereket az öltözőbe szinte.


A thai chi-t illetően egyetértek az előző hozzászólóval.

Itt a gond az hogy a legtöbb thai chi óra csak ilyen energiatorna vagy afféle lelkizős tingli tangli.

Harcra magyarországon egyáltalán nem használ senki thai chit....

Sztem ha egy thai chi oktató kitűzi célul hogy nyugalmi helyzetből mozgásba vigyék át a meditációt az oktatás során az már színvonalasnak mondható...

2013. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig Pesten van egy harci Taichi iskola (igazából Wudang, nem csak Taichi) illetve hmm.. Győrben nemrég szűnt meg egy Wu Taichi edzés, ahol bizony fegyverrel úgy tolták hogy még egy JetKali instruktor Kombat Sambós (oroszban megregulázott) srác is dárdát és kardot fogott és tanult! Mert tudott tanulnia. Persze törvényszerű hogy a győri edzés megszűnt, a pesti pedig halódik.
2013. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Melyik ez a Thai Chi iskola pesten ahol küzdelem is van?
2013. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Wudang shan egyesület.
2013. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!