Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy vállhatnék meg a felesleg...

Zushiki kérdése:

Hogy vállhatnék meg a felesleges testzsírtömegemtől? A többi lent. Hosszú, de aki elolvassa annak köszönöm.

Figyelt kérdés

Elsőnek leszögezném hogy járok edzeni,rendesen csinálom a kardio edzéseket és nagy súllyal kis ism.számmal az erőnléti edzéseket is. Nekem az étrendemmel van problémám,azaz hogy nincs is étrendem.Nagyon keveset eszem,nem vagyok gazdag,nincsenek szüleim akik tanácsát megfogadhatnám.Alapvető dolgokat meg tudok venni piacon vagy boltban. Ez kb napi max 1000ft,mert egyedül nehéz fentartani a házat stb... de nem ez a lényeg,hanem hogy bárki aki tud segíteni nekem,megkérem segítsen egy étrendet összehozzni.

23éves ffi vagyok,85Kg,185Cm magas. Régebben 9évet kézilabdáztam,de miután elhagytak a szüleim és a térdem is befuccsolt abba hagytam minden sportot. Rámrakódott a zsír,és ettől szeretnék megvállni. Kérlek szépen benneteket,bárki aki egy egészséges heti étrendet össze tudna nekem hozzni,úgy hogy az ne legyen anyagi csőd,megköszönném!!!

Heti 5x járok edzeni,most kezdtem újra.

Minden edzés előtt kardió(30-40perc változó tempóban),majd súlyzós edzések és 2edzésnaponként római pad. Súlyzós edzések kb 3-4 ismétléssel 40-50Kg * 10 nyomás.. Remélem kibogozható. Köszönöm ha elolvastad és ha segítesz :)



#zsírtömeg #zsírszázalék.
2013. máj. 10. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


Tehát nem sok fehérjeforrás közül tudsz választani. Sajnos meg kell venni a húst és kipótolni olcsó tejsavóproteinnel, ez a legolcsóbb lehetőség. Meg kell lenni a fent írt fehérjemennyiségnek, nálad ez minimum 20g, mert különben izmot is vesztesz. A ch része már nem sok lóvé, a zab és a rizs sem drága. Mondjuk kell zöldség is.


Szóval reggelre olcsó tejsavóprotein + zabpehely, majd 2,5-3 óránként csirke-kis rizs-zöldség. edzés után tejsavóprotein, majd megint a csirkés kaja. Persze mehetne tojás is vagy utolsó kajának sovány túró, de azzal drágábban jönnél ki , mint hússal.

2013. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,nagyon rendes tőled.
2013. máj. 10. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Elírtam a fehérjét. Ez nálad: minimum:200g legyen.
2013. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké :) köszi :)
2013. máj. 10. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!