Mit sportoljak?

Figyelt kérdés
Nem jut semmi eszembe,de nagyon szeretnék sportolni valamit.Régen teniszeztem,de az edzsőm külföldre ment és így nem volt már kedvem folytatni.(14/L)
2013. máj. 6. 21:22
1 2
 1/14 anonim válasza:

A legegyszerűbb sport a futás, ráadásul remek alakformáló, mert minden izmot megmozgat.

De rengeteg más sport van. Lehetőleg olyat válassz, amit szeretsz is. Nem ismerlek, hogy milyen vagy, hogy inkább csapatjátékos vagy-e, vagy inkább egyedüli sportra vágysz-e, ezt neked kell tudnod.

2013. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Tönkre lehet csapni fiatalon egy női testet futással.


Jéghoki, az mókás (és most jutott eszembe).


Egyébként harcművészetet tanulj, mert ha már edzel, jó alakod lesz (tegyük fel) akkor ne várd meg míg megerőszakolnak / és vagy megölnek. Önvédelmet mindenképpen kell tanulnia egy nőnek, a korodban még nem kimondottan késő. Nem sport, ezen majd túlteszed magad.

2013. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Miért tenné tönkre a testét azzal, ha mondjuk napi fél órát fut? Friss levegőn van, mozog, levezeti a stresszt stb...

De abban egyetértek, hogy önvédelmet tényleg célszerű tanulnia egy lánynak.

2013. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ellenszenvet váltok ki azzal, ha leírom az érveimet?


Igazából mindegy. Nem a jó levegővel árt magának, hanem azzal hogy az ízületeit nem arra tervezték, hogy fél órát monoton fusson. Arra tervezték, hogy alkalmanként nagy izomfeszülés mellett (ami védi az ízületeket) sprinteljen, meneküljön ha kell, de nem edzés jellegű kocogásra.


De nem kötekedni akartam, mindegy is. Eddzen persze, nekem mindegy ha fut, csak mivel 'a futás jó' véleményt bárhol lehet hallani, 'a futásnak is lehetnek hátulütői' nézetet gondoltam nem árt olykor-olykor képviselnie valakinek. Hálátlan feladat.

2013. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 lee12 ***** válasza:
ha vesz egy normális cipőt(futóboltban) ami kb 20 ezer akkor nyugodtan futhat mert a jó cipő megvédi az izületeit
2013. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bízzunk benne. Vagy higgyünk, ha így jobban kiérződik az irónia.
2013. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves :

Neked nem érveid vannak, hanem vak hited.

2013. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát hogyne.

De amit te vak hitnek nevezel, mégis csak futástól lesérült embereken alapszik. De rá se bagózz, te nyilván jól vagy. Ha ez a kérdező meg pár év múlva majd térdfájás miatt ír ki új kérdést, végül is semmit se számít, nemde?

2013. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem csak én vagyok jól, hanem rengeteg idős ember, akik végigfutották az életüket és 60-70-80 éves korukban is versenyre járnak. Amúgy meg bármilyen sporttal tönkre tudod magadat tenni, ha rosszul csinálsz valamit, de láthatóan neked csak a futással szemben van zsigeri gyűlöleted.


Az emberi szervezet meg ugyanúgy alkalmas a hosszútávú közepes vagy enyhe terhelésre, mint az intenzív mozgásformákra, és mindkét célra edzhető.

2013. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tehát a hátrányokkal (betegségekkel) nem számolsz, csak a pozitív példákból indulsz ki.


Gyakori hiba, nem vagy kicsit szelektív? Én lényegében minden sportot ellenzek, nem csak a futást.


Ha te magad leírod, hogy minden sporttal tönkre lehet tenni magunkat (mondjuk én nem értek egyet azzal, hogy csak akkor ha valamit rosszul csinálunk), akkor miért kell erőltetni a sportot? Dohányzással is meg lehet betegedni, érdekes ezt mégsem illik ajánlgatni.


Tessék értelmes edzésformákat preferálni, nem olyanokat amiknél járulékos károkkal kell számolni. Legalábbis ajánlom én ezt, szeretettel.

2013. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!