Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futó edzésterv?

Kezdő futó edzésterv?

Figyelt kérdés
Nő vagyok,kb 7 kg plusszal,rengeteget gyalogolok de futni nem szoktam szeretném elkezdeni,túl sokfélét találok.Segítenétek?

2013. ápr. 15. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

én most kezdtem el 2 hete

heti 2-3 alkalommal ne fuss többet,és más módon se edz lábra mert ez a legnagyobb izom a testen és nagyon sok idő a regenerálódása

mellette jó ha van diéta is meg egy kis erősítő gyakorlat

én pl fokozatosan csinálom a távot is meg a teljesítményt is növelem, de csak addig míg a célt el nem érem, vagyis távot, utána pedig csakis az idő javulásán leszek

de nekem ez csak hobbi nem akarom komolyan csinálni.

2013. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengeded, akkor segítenék. Ha nincs jelentős túlsúlyod - de ha van akkor is, csak óvatosan -, akkor kezdj 20 perces futással. Ez nem azt jelenti, hogy 20 percen át futnod kell - és valószínűleg nem is menne -, hanem azt, hogy kezdj el futni, pontosabban kényelmesen kocogni. Ha nem bírod, akkor sétálj, majd újra kezdj futni. Nem baj, ha kezdetben 18 perc séta és két perc futás lesz. Csináld ezt minden második nap, egészen addig - egyre növelve a futást-, amig el nem éred a 20 perces futást. Ne kapkodj, lehet, hogy hetekig tart majd. Ez idő alatt ki fogod tapasztalni a kényelmes légzési ritmust, átalakul egy kicsit a mozgásod, rádöbbensz, hogy mikor és mennyit ehetsz futás előtt, milyen ruha lesz megfelelő, és hogy kell egy rendes futócipő. stb., stb.

Ne figyelj más futókra, ne törődj senkivel és semmivel. Ne fuss naponta, hogy legyen időd regenerálódni, de minden második nap tedd meg.

Ha ezt végig csinálod, akkor érdekes tapasztalattal leszel gazdagabb. Futni jó, és habár sokszor nehéz elkezdeni, de túl lenni rajta iszonyatosan jó érzés. Átalakítja a külsődet és az életedet is! Csak ne add fel! Érted? Ne add fel! Nagyon büszke leszel magadra!

Ha eléred azt, hogy kitapasztalt mozgással és légzéssel tudsz futni 20 percet (ez valamivel többlesz mint 3 km.), növelheted tovább a távot. Sintén csak módszeresen...

Viszont ekkorra már megnézed a videókon a félmaratoni befutókat és elolvasod a 40 körüli családanyák sztoriját arról, hogy elkezdtek futni és egyszercsak számmal a hasukon befutnak a célba a félmaraton vagy a maraton végén, boldogan. Menj ki a Vivicita futásra és nézd meg a futókat, és fogadok veled, hogy nálad idősebbeket (és lehet, hogy túlsúlyosabbakat is) látsz majd a futók között. Nekem most van kb. plusz 10 kilom (bár én férfi vagyok) és mégis megy a 10 km.

Hajrá! Hajrá! Hajrá!

2013. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!