Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet-e valaki egyszerre...

Lehet-e valaki egyszerre kondis és közép-hosszútávfutó? Ngyon csökkenti az állóképességet az izom? A crossfit sajna nem megoldható, meg ott nem elég hosszúak a távok.20/F

Figyelt kérdés
Természetesen csak amatőr szinten űzöm mindkettőt 4 éve, s nem is testépítést, hanem súlyzós edzést mondanék, mert "Dávid szobor-alkat" a végső célom. Majd egyx indulnék marathonon ill. évente 2-3x 3000-5000 m-s utcai versenyeken. Van versenymúltam: megyei 1500 bronz. Előírásszerűen táplálkozom (2 g/tskg fehérje:hús,tej, Cytogen és Scitec Whey protein +CH rendesen+ omega3-6 zsírok. Nekem ez a két sport életre szóló, a kettőt nem tudom elképzelni egymás nélkül, annyira jók!
2009. szept. 22. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
nézd, egy alapkondi kell, ez evidens, de ha komolyabban kondizol, értek ez alatt főleg izomnövelést, akkor az bizony akadály ... egyszerűen lemerevednek a meglévő ill. a megnövelt izmaid is, nem tudsz úgy mozogni, nézz meg egy atlétát aki gyűrűzik stb .... és akkor ő még nem is futó
2009. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fog "lemerevedni", letapadni az izmod, ha rendesen nyújtasz edzések után.

Láttam 130 kilós testépítőt versenyen spárgát csinálni.

Nagyon ijesztő volt, azthittem szétszakad az ürge, de símán lement.

A futás inkább az izomnövekedést gátolja, mivel a regenerálódásra kevesebb energia marad, nem tudod "túltölteni" az izmokat.

Az izom súlya pedig az ami inkább gátol a futásban.

Arról nem is beszélve, hogy erő-, erőállóképességi-, és izomnövelő- edzésmódszerek eléggé különbözőek.

(konkrétan tök máshogy kell edzeni)

Próbáld meg legalább különválasztani a kettőt, elég időt hagyva a regenerálódásra. Nem lesz könnyű....

2009. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár elszomorítóak. Szétválasztani csak úgy tudom, mint ahogy pl. egy testépítő választja szét edzéseit a kardiótól: köztes napokon csinálja. Az én futásom meg fölfogható egy durva kardió-aerob edzésnek, ami mellett nem leszek 110 kg-os, de karácsonyfadísz se, mert viszem be a CH-t. 22,5 a testtömegindexem, ami 21-ről nőtt fel - a futás ellenére.

Az egyikkel tehát fel kell hagynom :(

2009. szept. 23. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!