Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 3 év alatt az ember fel tud...

3 év alatt az ember fel tud szedni 40-50kg izmot?

Figyelt kérdés

Gondolom a testépítő közösségnek nem kell bemutatnom Zyzzt, biztosan volt már róla 5000 kérdés.

Valaki javítson ki, ha nem így van, de szerintem 3 év alatt nem lehet kb. 45kg izmot magadra pakolni (naturálba), pláne nem egy kórosan sovány embernek.

A wiki szerint 100kg volt, a 186 centijéhez.

Én is eléggé sovány vagyok, 186 centimhez 58kg, és ha nézek róla képeket a gyúrása előtt, akkor kinézetre még vékonyabb volt, vagyis 50-55kg simán lehetett.

Ezek szerint nagyjából 40-50kg izmot pakolt magára 3 év alatt, amelyből elég kevés a zsír, a képeket elnézve (amikor készültek) brutál alacsony testzsír százalékkal élhetett.

Rengeteg cikket, tanulmányt elolvasva arra a következtetésre jutottam, hogy naturálba az ember átlag 10kg izmot tud felszedni az első évben (a kezdők általában gyorsan fejlődnek), de ez egyre csökken az évek előrehaladtával, vagyis a második évben már nem valószínű, hogy 10kg izmot szed fel, hanem kevesebbet, 6-8-at, a harmadik évben meg még kevesebbet.

Ha szuper genetikája lett volna, vagyis minden évben legalább 15-öt felszed (amit én kétlek), akkor egy valamit nem értek. Miért volt olyan baromira sovány a gyúrást megelőzően? Ilyen genetikával ha egy szótárat felemel, és benyom mellé egy kis csirke mellett rizzsel, akkor kizártnak tartom, hogy 50-55kg lett volna gyúrás előtt.


Nem szidni akarom, dehogyis, csak manapság elég sok cikket elolvastam róla, ott pedig rengetegen azt állítják, hogy ő biztosan nem szteroidozott.

Nem mintha a szteroid használat mentesítené a kemény edzés és diéta alól (gyakorlatilag még keményebben és gyakrabban edzenek ezek az emberek, mert a szteroidtól sokkal gyorsabban regenerálódik az izom).

Szóval szerintetek lehetséges -e 3 év alatt ennyit fejlődni, mert én szerintem nem. Biztosan van itt, aki többet tud az izomnövekedés élettanáról.


2013. márc. 27. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
hát ha valaki tényleg kórosan sovány, és nem betegség miatt, hanem mondjuk rosz táplálkozás miatt, akkor azt még esetleg el tudom képzelni, hogy egy megfelelő táplálkozással mondjuk egy 45kg-s kákabelü etióp felmehetne akár 90 ig is, de a 3 évet azt keveslem.
2013. márc. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

de azt vedd hozzá,hogy a fiatalkori képein még kisgyerek,szóval magasságban is nőhetett.

és jah,ha alultáplált,ami elképzelhető,akkor gyorsan fognak felugorni a kilók.

2013. márc. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kb. 3 év alatt 50ről 80ra mentem. Szerintem brutál étrenddel, koxxal simán belőhető a 40-45 kiló, persze ehhez az kell, amit az előttem írók is leírtak, hogy kórosan sovány legyen valaki. Én is a magam 180+ centimmel 50 kilósan elég érdekes látványt nyújtottam.
2013. márc. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tele volt koksszal, mint az állat. A szúrásairól képek is készültek.

Nem értem, hogy miért van mindenki elájulva attól, ha egy ektomorf egy kis izmot magára szed.

Pedig ha valaki kövérből "fogy le", ahhoz sokkal több alázat és kitartás kell, meg háttértudás - nem mellesleg nehezebb is.Ezt saját példából tudom.

Ott van például Evan Centopani. Miért nem isteníti senki, hogy kövér fiatal volt, most meg a profi testépítők top 10-ében van...

2013. márc. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!