Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás + kondi?

Magas vérnyomás + kondi?

Figyelt kérdés

Magas a vérnyomásom, azt mondták abba kellene hagyni a súlyzós edzéseket, vagy legalábbis minimálisra csökkenteni, mert ez növeli a vérnyomást. De írtak fel vérnyomáscsökkentőt is.

4. éve csinálom, és az életem részévé vált. Tényleg érdemes teljesen lemondani róla?

Van valakinek tapasztalata, javaslata magas vérnyomás + edzéssel kapcsolatban?


2013. márc. 14. 21:44
 1/8 poiu ***** válasza:
100%
Nem tom. A konditól nem lesz magas a vérnyomásod, ez tuti. Nekem lement normálisra gyógyszer nélkül, de én fogytam kb. 20 kilót is. A lényeg, hogy hipertenzióval gyúrhatsz, de ne tartsd bent a levegőt.
2013. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

simán lehet magas a vérnyomásod a gyúrástól. hadd ne írjak róla regnyt.


mennyit kardiózol? lefogadom semennyit...

2013. márc. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 poiu ***** válasza:
100%
NEEEEEM! A súlyzózás nem okoz magas vérnyomást. Amiért a hülye orvosok tiltják a súlyzózást az, hogy nyomásnál valóban az égbe megy a vérnyomás, és főleg rossz technika esetén ez kockázati tényező pl. agyvérzésre. De jó technikával valójában a súlyzózás jót tesz, mert ez egyfajta vérnyomás edzés is. Bár írtam erről könyvet, a személyes tapasztalatomról beszélek.
2013. márc. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Több kardió edzés, Omega-3 bevitel, plusz kérdés milyen tápkieget használsz, esetleg ment-e valami szteroid, mert az is okozhatja.
2013. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kardióval szerintem nincs gond. Napi szinten biciklizek, futni is szoktam heti egyet vagy kettőt, de nem sokat mert azt annyira nem szeretek. Kajakozom napi szinten. Bár azt mondták a kajak is vérnyomás növelő sport, és abból is vissza kellene fognom. Szteroidot soha nem használtam, nem is fogok, egyedül amit tápkiegként szoktam enni, az az edzések utáni tejsavó + dextróz. Fogynom nekem semmit nem kellene mert a sok kardió miatt szálkás vagyok. Viszont a kondi is már valamilyen szinten az életem részévé vált, mert kb 3-4 éve beépült az életembe. Nehéz lenne rajta változtatni. A kajám sem rossz, jó minőségű kajákat eszem, csirkét, sok zöldséget, gyümölcsöket, zabpelyhet a kellő rostbevitel miatt, szóval sokmindenre odafigyelek, és mégis magas a vérnyomás :( Most kipróbálom a fokhagymakapszulát, azt mondják az is jó dolog. De napi szinten kell szednem 5 mg-os Lisopress tablettát, ezt adták vérnyomásra. Most nem tudom hogy higyjek e az orvosnak és tényleg kövessem az utasításait, és a kondit hagyjam el teljesen, meg a rendszeres kajakot és bicajt is. De mint sport, ezek a legfontosabbak nekem. De lehet várok, méregetem a vérnyomásom és ha lejjebb megy a fokhagymától meg ettől a vérnyomáscsökkentőtől akkor gondolom maradhatnak a sportok.
2013. márc. 15. 09:27
 6/8 anonim ***** válasza:
hajlam részben (genetika), de a tömegnövelés rendszerint magas vérnyomást okoz. Ezt józan paraszti ésszel beláthatod, a megnövekedett izomtömeget el kell látni vérrel, minél nagyobb vagy, annál keményebben pumpál a szív. Nem csak a hájas emberek szenvednek magas vérnyomásban, de a túl izmosak is. Lőjj be egy olyan testsúly, ami esztétikus, reális, nem kell tömegelni mint egy idióta, pláne ha soha nem fogsz versenyezni.
2013. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából már így nagyjából jó vagyok, ettől nagyobb tömeget nem akarok, mert 184 centi vagyok, 84 kiló, és ebből minimális a zsír. Szóval a tömegelést már abbahagyom, már csak ezt szeretném megtartani, max formázni.
2013. márc. 15. 12:37
 8/8 poiu ***** válasza:
Éldd az életed. A súlyzós edzés nem növeli a vérnyomást. Az erölködés - főleg rossz technikával - növeli de csak 3 percig.
2013. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!