Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez így milyen szálkásító...

Ez így milyen szálkásító diéta lenne?

Figyelt kérdés

Természetesen néha kicsit változtatok, de nagyjából:


Reggel zabpehely zsírszegény yoghurttal

Ebéd csirkemell vagy más sovány hús rizzsel

Délután egy nagy adag tojás(rántotta - olaj nélkül) egy rakás zöldséggel

Este edzek, utána 0,5g/ttkg tejsavó

Lefekvés előtt 250g sovány túró proteinnel


A kérdésem, hogy szerintetek lefekvés előtt elég az a fehérje, ami a túróban van, vagy menjen hozzá protein? Vagy a proteint inkább a reggeli mellé kéne beiktatni, hogy fehérjedúsabb legyen? De hogy? Yoghurtal fura lenne bekeverni. Helyett egyem a zabot tejjel és abba?



2013. márc. 13. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván a kiscica tudja, hogy hány kiló vagy, és elég-e neked ez a mennyiségű fehérje/szénhidrát.

Nézz utána miben miből mennyi van, mondjuk itt: www.kalóriaguru.hu


Szálkásításhoz 3g x testtömeg fehérje kell és 1-2g x testtömeg szénhidrát.

Valamit amúgy sejtesz, reggelire a legjobb a zabpehely leöntve fehérjeturmixszal, de nem tejjel! Azt felejtsd el örökre. A rántotta is jó, de mondjuk 5 tojásra jusson 1 sárgája (magyarul ne rakd bele), mert az ugye színtiszta zsiradék. Az ebéd mellé is menjen sok sok zöldség, de ugye répa-borsó-kukorica diétában felejtős. Jó fogyást! :)

2013. márc. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 clint ***** válasza:
acm elmondta a lényeget nagyjábol, annyit méh hogy valami jobb zsirégetőt használj edzés előtt, és iktass be kardiót vagy aerob edzést reggel éhgyomorra.. A túró mellé is menjen protein.
2013. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah, igen. 80 kiló vagyok, de amúgy a 2,5-3g fehérje meg van, úgy számoltam. Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy este lefekvés előtt milyen mennyiséget kell bevinni? Mert olvastam, hogy 4 óránként kéne fehérjét bevinni, de éjszaka meg ugye alszok 8-at, és ilyenkor fel kell tölteni magunkat fehérjével, hogy ne bánják az izmok. Meg hogy reggel szintén kell a fehérjefeltöltés. Szóval lényegében az érdekelne, hogy elalvás előtt mennyi fehérjét vigyek be, és reggel mennyi kell kb. És még annyi, hogy edzés után egy órával miért fontos a szilárd kaja? Ezt is olvastam. Este edzek 6 után. Nem elég, ha megiszom a turmixot, és elalvás előtt megeszem a túrómat? Sokat segítenétek, ugye az ember ne akarjon egyszerre mindent megérteni :)
2013. márc. 14. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha megvan annyi fehérje akkor oké.

De ezt nem tudom hol láttad, hogy 4 óránként kell. 2-3 óráig tart az emésztés, ezt követően újra tápanyagokkal kell ellátni a szervezetet. Tömegelésnél belefér, ha 3 óránként zabálsz egy nagyot, de diéta alatt javasolt 2 óránként kisebbet inkább.

Lefekvés előtt a casein a legjobb ahogy Te is csinálod, ezzel nincs semmi gond. Én mondjuk rá szoktam csapni a túróra egy kanál proteinport még az íze miatt is, meg kell egy kis extra protein még. De most megint unom a túrót például és veszek casein alapú fehérjeport.

Edzés után 1 óráig van nyitva az un. anabolikus kapu. Ilyenkor az izmok szivacsként szippantják magukba a tápanyagokat.

2013. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát én a négy órát bodybuilderen olvastam. Lehet, hogy rosszul értlemeztem, és gyakrabban kell kajálni, és csak a fehérjedús kajára értették ezt az időközönkéntet, de pozitívam megjegyeztem, hogy legalább vagy kb. 4 óránként kell fehérjét bevinni.
2013. márc. 15. 14:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Most ez az anabolikus kapu az én biológiai ismeretemet felülmúlja, így meg kell kérdeznem: szóval a lényeg, hogy edzést követően kb. 45 perccel jó ötlet egy kis kaja?
2013. márc. 15. 14:22
 7/8 clint ***** válasza:
az anabolikus kapu nagyjabol azt jelenti, hogy ilyenkor leginkabb az izmok fogyasztjak a tapanyagokat es nem a zsir. azaz ilyenkor ehetsz tobb ch-t nem fog zsirkent raktarozodni legalabbis nem olyan esellyel mint maskor. az idotartamarol megoszlanak a velemenyek sztem edzes utan ket oraaig egyel inkabb tobbet mint egy oraig. illetve reggel is hasonlokepp.
2013. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így tiszta a kép, köszönöm.
2013. márc. 16. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!