Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miben más a Judo és a Karate?...

Miben más a Judo és a Karate? (lent)

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
lent elég sokban ... fent is
2013. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

hát az én szememben a karatésok csak hadonásznak kézzel lábbal össze vissza:)

11 évig judoztam lényegében a Judo-ban nincs konkrét ütés, inkább a birkózáshoz hasonlít, a másik testsúlyával játszunk, földre visszük aztán ott mindenféle finom kar, láb feszítések vannak, lényegében ez közelharc.

Régen utáltam, hogy csak erre volt lehetőségem, és bénának tartottam egészen addig míg 8. ban a 90kilós osztálytársam, akitől mindenki félt, be nem talált, én pedig rá nem jöttem, hogy meg tudom fogni a kezét úgy, hogy letérdeljen elém és sírva fakadjon...

2013. márc. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gonzalez inti ***** válasza:

a karate kontakt harcművészet amibe nincs földharc igaz hoyg elég hülyeség a szemikontakt de mind1

a judo az meg földrevitel és földharc ütés rugás élkül

2013. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A judo eredetileg tartalmazott rugásokat, stb.

De Magyarországon csak a versenyjudot tanítják, taníthatják...

A versenyjudó nem tartalmaz rugást ütést, tulajdonképpen a judo magyar neve cselgáncs, ez a lényeg ès ahogy a többiek is momondták a földőn pedig egyéb technikàk vihetők be. (pl.:

karfeszìtés, fojtás, leszorítás-->ezek min különböző technikák.

2013. márc. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!