Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az normális, ha hasizomedzés...

Az normális, ha hasizomedzés közben alig-alig bírom el a fejemet?

Figyelt kérdés

Itt ez a Rubint Réka hasizomgyakorlat:

[link]

Elkezdtem csinálni, majd olyan 5-10 perc után a nyakamnak nehéz lett a fejem. Alig bírtam felemelni a fejemet és meg kellett magam erőltetnem, hogy felüljek. Az edzést a fejemet vonszolgatva végig csináltam, viszont a nyakamban érzem, hogy az izmok meg lettek terhelve. A kérdés az, hogy normális dolog-e, hogy nehéz a fejem a nyakamnak felüléskor (nem segítek rá a kezemmel)? Egy vézna gyerek vagyok, 17 és fiú, eddig életemben még semmit sem edzettem.

Előre köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 27. 00:40
 1/2 Snapette ***** válasza:
Arra is figyelj, hogy ne 'lendíts' magadon nyakból, mintha lendületet akarnál adni a felülésnek, mert akkor nem az izmok fognak fájni, hanem meghúzod az inszalagokat. Csak simán tartsd a fejed. Ha a puszta tartástól fáj, akkor annyi a magyarázat, hogy gyenge a nyakizmod, de majd belejössz. Esetleg csinlhatsz rá gyakorlatot úgy, hogy lefekszel hanyatt valamire, bármire, amiről lelóg a fejed, és lassan hátraengeded, majd egyenesbe hozod a fejed, és egyenes tartásban (mintha állnál) megtartod vagy öt másodpercig, majd megint. Soha ne ejtsd, mindig kontrolláltan engedd és húzd.
2013. febr. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne a kezeddel húzd fel a fejed/nyakad, hanem próbálj meg rákoncentrálni és hasizomból felemelkedni. A karjaid ne legyenek behúzva a füled mellé, hanem nyisd szét a könyökeidet, nyisd ki a mellkasod is (tehát ne legyél behúzott könyökkel-vállakkal begubózva) és ne húzd a fejed. Felfelé nézz a plafonra.
2013. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!