Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértő véleményére volna...

Hozzáértő véleményére volna szükségem, sport-étrend-egészség kérdésben, hogy jól csináljuk-e a párommal a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párommal két éve 'egészségesen' próbálunk élni (amennyire lehet.) Nem vagyunk túlsúlyosak, a BMI szerint az ideális középtartományában van a tömegünk. Két hete leváltottuk a heti futásainkat az INSANITY-re. Nagyon tetszik, tényleg mindent átmozgat, igazi kihívás! Viszont úgy érezzük eléggé megterheli a szervezetünket, ezért próbálunk odafigyelni a kajára/italra is. Így néz ki átlagosan:

kb. 2,5 liter tisztított víz/nap

próbálunk sok fehérjét enni az izmok miatt: párolt pulyka/csirkemell, tojás mindezeket vagy barna, basmati rizzsel vagy zöldségekkel, spenóttal, főzelékkel.

Edzés után szoktunk inni egy nagy pohár tisztított vizes, facsart narancsos italt egy pici sóval, és ha épp nem 10kor fejezzük be az edzést, akkor igyekszünk valami kis fehérjét is enni edzés után, de ez nem mindig jön össze.


Na most a kérdéseim a következőek volnának:

-Jó így ez a sport/táplálkozás kombó?

-Elég ásványi anyag/vitamin kerül be ezekből a szervezetünkbe?

-Nem kellene valami ízületvédőt ennünk/szednünk az INSANITY miatt?

-A csontjaink védelmére, erősítésére mit együnk, igyunk? (Az insanity elég durva, és nem szeretném, ha valami táplálkozási hiány miatt egyszer csak eltörne valamink :S)


Csak hozzáértőket kérném válaszolni, és előre is köszönöm!! Minden tanácsot szívesen fogadunk!


2013. febr. 26. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyvonalakban jó az elképzelés, és a leírtak, de néhány dologban kiegészíteném, ill. tennék hozzá.


A próbálunk sok fehérjét enni, az nem éppen jó így. Izmosodáshoz, az izmoknak 2-2.5 gramm fehérjére van szükségük/testsúlykg. Ez mondjuk egy 60 kg-os ember esetében minimum 120 grammot takar.

Kalóriatáblázatban meg kell nézni, melyik étel mennyi fehérjét tartalmaz, és ez alapján kell összeállítani a napi tápanyagbevitelt. Mondjuk 100 gramm csirkemell tartalmaz 25 gramm fehérjét, és így tovább...

Szénhidrátbevitelre is kellene figyelni, ez testsúlykilogrammonként 4-5 gramm kellene hogy legyen.

Jó szénhidrátforrások: rizs, barnarizs, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, natúr zabpehely.


Nem tudom, hogy táplálékkiegészítőt csak azért nem használtok mert valami gond van vele, esetleg idegenkedtek a dologtól, de edzés utánra mindenképp hasznos lenne egy tejsavóprotein, a gyors felszívódás miatt, így gyorsan látja el tápanyaggal az izmokat.

Ajánlanám egy jó multivitamin készítmény használatát is, számtalan előnyük miatt.


Ízületvédőre ha úgy érzitek, és van rá keret, érdemes mindig beruházni, már csak megelőzésképpen is, a multivitamin mellé, (itt jegyzem meg, hogy a multivitaminhoz érdemes külön CA-MG-t venni.)

Sok jó ízületvédő van, pl. JointX, Arthroxon.

2013. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ! A leírtak alapján akkor még kicsit jobban oda kell figyelnünk a megfelelő fehérje és szénhidrát arányokra!


Jó volt a megérzésed, nagyon idegenkedek a tablettáktól/poroktól. De, most megnéztem ezt az általad említett Joint x-et (ha ez az: [link] ) mondjuk ebben úgy tűnik nincs olyan vészesem sok káros anyag, úgyhogy lehet megpróbálom!


Multivitamin készítményre van valami jó ötleted? Esetleg tapasztalat alapján? Régebben ittuk a Forever Aloe Vera italját. Az jó lehet vagy egészen másra gondoljak mint pl. a supradin meg ilyenek? (Bár én úgy tudom mindenből jobb, ha inkább folyadék, mint tabletta, nem terheli meg annyira a szervezetet, ha ez így van. :))

Bocsi a sok kérdésért, de szeretném a lehető legjobban a szervezetünknek! :)

2013. febr. 26. 15:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Jha és még egy kérdés: ilyesmire gondoltál? mert kb. vagy 100at találtam, azt sem tudom mi a különbség, vagy melyik a jó: [link]
2013. febr. 26. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ízületvédő, amire gondoltam, az ez lenne: [link]


Én kérek elnézést, mert a termék már nem a Joint X néven fut, hanem egy másikon. Szóval ez egy nagyon jó, komplex ízületvédő készítmény, nekem egy sportorvos ismerősöm ajánlotta, valóban jó készítmény, nekem bevált. A liquid kiszerelés is jó, tőled függ, melyiket választod.


Multivitaminból sok jó van, amiket én konkrétan ajánlanék:

Vitabolic, MegaDailyOne, Multi Pro Pak. Nagyon jó kis komplex vitaminok, minden hasznos ásványi anyag megtalálható benne, én ezek valamelyikét használom napi rendszerességgel. Érdemes kiegészíteni C vitaminnal, ill. Calcium-Magnesiummal.


Ha idegenkedtek a táplálékkiegészítőktől, akkor vedd úgy, nem mondtam semmit, csupán egy javaslat volt. Igen, ilyesmire gondoltam amit linkeltél, ez pont egy elég jó protein, próbáltam. Igazából ezek is csak élelmiszerek, fehérjék, koncentrált formában, semmi bűvésztrükk. (:

Előnyük, hogy mivel ezek tejsavó proteinek, nagyon gyorsan látják el edzés után tápanyaggal az izmokat, gyorsabban, mint a főtt étel.


Ha nem akartok ilyet használni, akkor ezt kiválthatjátok edzés után egy fehérje-szénhidrátdús táplálkozással, egy csirke-rizs-főtt tojás kombóval. (a tojás a gyorsan felszívódó fehérjék között van.)


Még elfelejtettem a táplálkozáshoz írni, de fehérjeforrásként még a túró fontos lenne, lefekvés előtt, utolsó étkezésként fogyasztva, egy 100-125 gramm.

Lassú felszívódású fehérjét tartalmaz, így egész este tápanyaggal látja el a szervezetet.

2013. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A túróra nem is gondoltam, de ma beszerzek!


Igazából miután írtad, megkérdeztem pár ismerőst is ezekről a fehérjeporokról, és rosszat nem mondtak. Úgy gondoltam adok nekik egy esélyt! Így tegnap elmentem egy bodybuiler boltba, ahol a kedves eladó hölgyet kifaggattam mindenről, megnéztem minden általa ajánlott készítmény összetevőjét és a végén ezeket hoztam el:

1. [link] (a J-X-et kerestem, de azt mondta szerinte ez egy jobb fajta, meg inkább nekünk való)

2. hát tejsavófehérjepor, az is Bioteches, és hasonló kék színű mint az ízületvédő, de nem találtam a neten meg, hogy milyen pontosan. A nő azt mondta, hogy talán ebben van a legkevesebb káros anyag, még színezék sincs benne. Leárazva volt kereken 5000.- huf


De ami a lényeg!!! A tegnap esti INSANITY után már ittam egy fél mérő-kanalas fehérjét az izotóniás italom után, és reggel mikor felkeltem nem volt már izomlázam :D De, semmi izomláz!! :D Ez mi?? Nem hittel el, mert tegnap még minden egyes izmomat éreztem fájdalom formájában! :D Ez amiatt van, hogy a fehérje éjjel helyrehozta az izmaim?? Nagyon durva tökre örülök!!


Már csak a multivitamin hiányzik, azt is szerintem még a héten beszerzem mielőbb :) Egészen kezd tetszeni nekünk ez a komolyabban vett sport dolog :)


Köszönöm a segítséget még egyszer!

2013. febr. 27. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!