Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izomnöveléshez elég heti...

Az izomnöveléshez elég heti egy torna minden izomcsoportra?

Figyelt kérdés
Én egy kis ideje járok már tornázni fitneszterembe. Arra lennék kiváncsi, hogy minden izomcsoportra (mell,bicepsz,tricepsz,váll,...) elég-e az, hogy hetente egyszer tornázok? Én így szoktam: mell/hát, bicepsz/tricepsz, hát/láb. Minden izomcsoportra 5-6 gyakorlat, gyakorlatonként 4-5 sorozat.

2013. febr. 14. 23:42
 1/4 dirtboy ***** válasza:

igen elég egy izmot heti 1x edzeni bár kezdőknek pár hónapig nem ez javasolt de gond nem lesz.


a tornázás szót felejtsd el,edzés van.

étrended legyen mert másként nem fog jönni az izom.

2013. febr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég. És valóban nem tornázunk, azt hagyjuk meg a kislányoknak a tv előtt, hanem edzünk.:)
2013. febr. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Jó, akkor ezek után nem "tornázni" hanem "edzeni" fogok járni :)

Az étrenddel kapcsolatban arra lennék kiváncsi, hogy teljesen meg kell változtatnom azért, hogy nőjjenek is az izmaim? Minden olyat ami nem hat az izomnövelésre - de nagyon izlik - el kell hagynom? Tudom, a fehérje az egyik legfontosabb dolog ami az izmokat növeli. Én minden edzés végén a teremben iszok egy pohár "fehérjeturmixot" ami kb. 40g fehérjét tartalmaz. Jelenleg 179cm és 83kg vagyok. Mennyi fehérjét kellene naponta magamba vinni?

2013. febr. 15. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg. 

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

mintaétrendek:  [link]

2013. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!