Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor a testépítők is...

Most akkor a testépítők is túlsúlyosak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy van egy 140kg-os kövér ember, mondják neki hogy túlsúlyos, túl nehéz. És tegyük fel van egy 140kg-os testépítő, bár izmos, de Ő is nagyon nehéz ( legyen mindkát ember 180cm ), most akkor a testépítő is túlsúlyosnak számít? Neki miért nem mondják hogy le kellene adni a súlyából?
2013. febr. 13. 13:24
 1/9 Takumi ***** válasza:
100%
Egyik izom másik zsír. Szerintem érted te ezt.
2013. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én értem, de a szervezetben nem tesz kárt? Hiszen hiába izom, de jelentős súlytöbblet.
2013. febr. 13. 13:30
 3/9 Sznofru ***** válasza:
Túlsúlyosnak számít a szervezetre nézve. Ez van, de igaz, ugyanis ugyanúgy megterheli vele a szervezetet.
2013. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Takumi ***** válasza:
A szó köznapi értelmében nem túlsúlyos, mert azt az elhízott emberekre használják. Kár az összehasonlítás szerintem mert egy 140kg os testépítő nagyon durván nézne ki. Szerintem max off seasonben érik el csak páran ezt a súlyt. Az meg hogy a szervezetét mennyire terheli meg szerintem kevésbé, mert bár nagy izömtömeg de edzést végeznek, izületek is hozzászoknak, + kardiózni is szoktak.
2013. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sznofru ***** válasza:
A zsír csak van a testben, viszont az izmot táplálni kell, a szív és érrendszerre az is hatással van és a túl sok izom negatív hatással van a testre nézne. Akár elfogadod, akár nem így van. És mivel súlyról beszélünk, ezért túlsúlyos.
2013. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Takumi ***** válasza:
Mivel a szív alkalmazkodik a megnövekedett izomtömeghez(kardio) ezért nem tartom károsnak. Ellenben egy tunya lusta 140 kg-os testhez nehezen tud alkalmazkodni, csak szenvedni fog.
2013. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Takumi ***** válasza:
És hatalmas tévedésben vagy a zsír nem csak van a testben. Máskérdés, hogy a zsírsejtek anyagcseréje nagyon lassú. Illetve a belső szervek elzsírosodásról nemis szólva, zsírmáj, szív, keringési problémák. Ellenben ezek egy testépítőre kevésbé jellemzőek.
2013. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A sok zsirtol be is surusodhet a ver.
2013. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Aztan meg sok tulsulybol adodo problema letezik, ami inkabb a koverekre ervenyes. Meg egy izomtomeg konnyebben mozog mint egy tunyasag ami sulyban ugyanannyi hajat cipel.
2013. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!