Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pontos az a kalóriaszámláló,...

Pontos az a kalóriaszámláló, ami a futógépen, lépcsőzőgépen kiírja mennyi energiát használtunk fel?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

milyen futógép?:)

mert az 500ezer forintos gép komputere az már kér magasságot,testsúlyt,életkort,nemet,méri a pulzust,amiből tud számolni egy kb 80% pontosságú eredményt,ami viszonylag jó.

az 50ezres gép meg mutatja a sebességet,meg az időt,használható edzésre,de a fenti adatok megadása nélkül csak egy hasraütés szerű adatot mutat.

2013. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez biztos, hogy az olcsóbb kategória, mert nem kér ilyen adatokat.

Ha kiírja, 1 óra kocogás után, hogy 650 kalóriát elégettem, és én 170 centi magas, 70 kilós vagyok, akkor ez azért nagyjából pontos eredmény?

2013. febr. 8. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

nem.

a minimális becsléshez szükséges a 4 adat megadása.

vegyél egy kalória,pulzus mérő órát mellé,olyat amelyik kéri beállításkor a 4 adatot.

2013. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs erre valami képlet, amivel ezt ki tudom számolni magamnak?
2013. febr. 8. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:

a drága gépek is csak egy egyszerű fizikai képletet számolnak ki. nem azt mutatják, mennyi kalóriát égettél el, hanem azt, hogy hány kalóriányi munkát végeztél el...


pl ez egy futógépen testsúly szorozva sebesség szorozva az emelkedő dőlésszögének koszinuszával. ezt számolja neked a gép folyamatosan. köze nincs ahhoz, hogy te mennyi energiát használsz fel...

2013. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!