Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell spárgához lazítani?...

Hogy kell spárgához lazítani? Milyen bemelegítésre van szükség? Kb mennyi idő megcsinálni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 16:05
 1/3 A kérdező kommentje:
jah és kihagytam a lényeget, napi hányszor szabad nyújtani?
2013. jan. 28. 16:26
 2/3 anonim válasza:

Ez függ a korodtól és a merevségedtől... és még az elszántságodtól is nagy mértékben! Egy lazítás elkezdéséhez én az alapos bemelegítést tudom ajánlani, ahol az összes izmod átmelegszik.

Nem igazán értem a kérdésed azon részét, melyben arról érdeklődsz, hogy hogyan kell... Nekem úgy volt lenn a spárgám (spárgáim, hogy fogadtam egy reggel az unokatestvéreimmel, hogy melyikünknek lesz meg előbb. Ez eléggé motivált és másnap, mikor újra találkoztunk náluk, elhatároztam magam és lenyomtam... :) De ez szerintem nem egy jó ötlet, bár motiválhat az is, ha többen lazítotok együtt.

csinálsz egy akkora terpeszt, amekkorát tudsz( bemelegítés után!) rugózgatsz, aztán nem csak rugózGATSZ, hanem határozottan közeledsz a föld felé. (Ha bátor vagy és jól tűröd a nagyobb fájdalmat, próbálj meg felegyenesedni, ha kell valamire támaszkodva, majd szép lassan engedd el azt is.) ezek után ülj le (terpeszbe) és hajolj egyszer az egyik lábadhoz, középre, majd másik lábadhoz. Ha kicsit sikerült így közelebb érned a térdedhez, akkor utána csak középre hajolj. (Ezt nem ajánlom társsal csinálni, mert csak te érzed, hogy mikor elég valamiből.)

Szerintem ezután egy lelazítás nagyon kellemes. Biztosan meg leszel húzódva az elején, de ha ezt naponta egyszer (többször felesleges) megcsinálod, szerintem hamar lent lesz a spárgád. Az igen rossz taktika, hogy ,,Most meg vagyok húzódva, nem csinálom˝ mert ezzel csak magaddal szúrsz ki és merevebb leszel, mint előtte voltál!

Sok szerencsét a dologhoz. Ha valami eredménye van a dolognak légy szíves írd meg!

2013. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem fél év kellett hozzá, kb a nulláról... Edzés után ice power melegítőgél és fél ora massziv nyujtas, kb heti 4x
2013. júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!