Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy kezdő Airsoftosnak milyen...

Tamas243 kérdése:

Egy kezdő Airsoftosnak milyen fegyvert ajánlotok?

Figyelt kérdés
Soha a büdös életbe nem fogtam még airsoft fegyvert csak 2ezer forntos kinai szart ami 2 lövés után bedöglik.Haverokkal akarunk lövöldözni kicsit erdőbe illetve rendes pályákon.van 80 ezer forintom airsoftra.szeretnék egy kispisztolyt meg egy nagy fegyvert mit ajánlotok?(lehetöleg linket kérek ahonan meg tudom rendelni mind2 és magyar weboldal legyen elöre is ty)

2013. jan. 27. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Hát milyen puskát szeretnél venni? :D


M14-ből Cyma-t ajánlanék


M4-ből és az M4 módosításokból (pl.: Srac, KAC PDW, stb.) Boyi/D-boys-t vagy ha találsz akkor SRC


G36-ból JG-t (bár evvel ne tervezzél hosszú távra)


MP5-ből ha nem tervezel hosszú távra akkor JG-t, ha tovább akarod megtartani akkor SRC


AK-ből és AK módosításokból Cyma-t


Kezdő pisztolynak pedig a Cyma Glock 18-as elektromos pisztolyát ajánlanám. Baromi jó, megbízható, egyszerű mint a faék és van bennük sorozatlövés is.


Most így hirtelen ennyi.



Azt kalkuláld bele az árba hogyha megveszel egy kínai airsoftot (az összes fent említett ilyen) akkor azt el kell vinni egy hozzáértő szerelőhöz és a következőket meg kell csinálni:


hop-up gumi csere (a hop-up gumi felelő azért hogy a golyót megfelelően pörgesse ezáltal a megfelelő röppályán maradjon, elég érzékeny alkatrész szóval ezt mindenképp érdemes cserélni)



hop-up gumi lenyomó csere (ez az alkatrész nyomja rá a hop-up gumit a golyóra. opcionálisan érdemes lehet h-lenyomót venni, ilyenkor a hop-up gumi nagyobb felületen érintkezik a golyóval, ezáltal pontosabb lesz. Viszont a h-lenyomó hamarabb tönkreteheti a hop-up gumit)



cső lötyögésének megszüntetése (pontosabb lesz tőle a fegyver)



tömítések ellenőrzése, esetleges javításuk és cseréjük (gyárilag szereti elereszteni a levegőt pár helyen, evvel a javítással valamennyire erősebb lesz a fegyvered és pontosabb, mivel mindig majdnem ugyanannyi levegővel foglya kipréselni a golyót)



normális kenőanyaggal bekenni a fogaskerekeket (a gyári kenőanyagok kritikán aluli minőségek, egy jó kenőanyaggal sokkal tovább fog megfelelően működni a fegyver)



normálisan kihézagolni a fogaskerekeket (gyárilag a fogaskerekek hézagolása sem szokott kielégítő lenni. vagy lötyög vagy szorul a fogaskerék. ha ez a javítást elvégzik akkor sokkal tovább fog megfelelően működni a fegyver, nagyobb lesz a tűzgyorsaságod, és az akkumulátor is tovább fogja bírni szusszal)



amiket még nagyon érdemes de nem kötelező:

venni egy normális li-po akkumulátort (a gyári akksik elég kétes minőségűek)

venni egy normális li-po akkumulátort töltőt (csak ilyennel szabad tölteni a li-po akkumulátorokat

normális szilikon kábelezést megcsinálni (a gyári kábelek általában nagyon merevek és könnyen törnek amikor az akksit ki/be rakod

belerakatni egy FET elektronikát (ez egyrészt arra jó hogy a fegyver elsütése jóval közvetlenebb lesz, másrészt megakadályozza hogy a kapcsolókésed elkormolódjon/kiégjen



Ha ezeket megcsinálod benne akkor egy elég komoly airsoft replika lesz már a kezedben.



Weboldalak (amikkel van tapasztalatom):


airsoftcentrum: Elég jó bolt, állítom hogy egész magyarországon itt a legolcsóbbak a cuccok


nowar (most már def-tech): Szintén jó bolt, de nem valami kapkodósak, picit lassúak


airsoftdepo: Egyik kedvenc boltom, nagyon sok érdekesség szokott náluk lenni ami máshol nincs


airsoftdoki: Alkatrészárban verhetetlenek, sokszor az akkumulátorok és az akkumulátor töltőik is nagyon jó árban vannak.


zenn: Ez nem airsoft hanem modell bolt. Viszont az airsoft-hoz az elektronikai cuccokat innen érdemes beszerezni, jó áron vannak a cuccaik.


airsoftgun: kerüld nagy ívben, nagyon lehúzós társaság

2013. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


ajánlom hogy böngészd egy picit ezt a weboldalt, ha van még kérdésed szívesen segítek

2013. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló igen jót írt!!! Annyi a lényeg hogy olyat vegyél ami tetszik és kényelmes is egyben. Hiszen a normálisabb fegyverek közül a belsejük-tudásuk szinte ugyan az csak a külsejük más... Engem mindenki le akart beszélni az AUG-ról, de nem bántam meg a vásárlást. SŐT! Iszonyat kényelmes, igaz eléggé "réteg" fegyver, de kellő utánajárással mindent be lehet hozzá szerezni. Azóta másra rá se nézek.... :) Tehát annyit tudok mondani hogy találd meg a párodat!


Annyit hozzátennék hogy az airsoftdepo.hu-ról fegyvert nem vennék(két ismerősöm is befürdött sajnos), de a többi cuccuk elég választékos és árban is megfelelő. Én is szoktam tőlük rendelni. Illetve a fegyómat az airsoftmagyarorszg.hu-ról rendeltem...

2013. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

első/második vagyok


Annyit mondanék az előzőnek hogy valóban szinte minden fegyver ugyanolyan belülről, de az anyagminőség nagyon nem mindegy. Illetve a hop-up rendszer fegyverenként különbözik.


pl. az olcsóbb m4-eknek (D-Boys/Boyi, SRC, ASG)mókolni kell a hop-up kamrájával mert alapból botrányosak (baromi könnyen elállítódik) szerencsére ezt a hibát egy alátéttel orvosolni lehet.


A JG G36-nak szintén nagyon rossz a hup-up rendszerük. Maga az elvvel semmi gond nincs de valami botrányos az anyagminősége és össze-vissza engedi a levegőt, illetve az egész fegyvernek az anyagminősége is kritikán aluli.


A JG MP5-nek a gearbox orra szeret letörni. Egy Cyma M14-nél a fogaskerekek szoktak kérdésesek lenni, viszont valami eszméletlen jó a hop-upja.


Illetve én úgy vélem (szigorúan csak a saját véleményem, erről még mást nem kérdeztem) hogy a gearbox típusai is eléggé számítani tudnak.


A V2-es nem nagyon szereti ha 120-asnál erősebb rugót raknak bele, viszont elég jól lehet vele nagy fordulatra építeni (egyik ismerősömnek acélfogas dugattyút raktam bele, szó nélkül viseli a 11.1-es akksit és baromi nagy a tűzgyorsasága.


A V3-as olyan átlagos gearbox, mindenféle tuningot viszonylag jól tűr.


A V7-es gearbox meglepően strapabíró marad erős rugónál is. Cyma M14-es, full gyári alkatrészek, belerakva a 150-es rugót is vígan tudott lőni hosszabb távon is, mi azért elég meglepő egy 42.000ft-os kínai fegyvertől.



Kedves kérdező, annyit még hozzátennék (szintén saját tapasztalat) hogy ha egyáltalán nem tudod eldönteni hogy milyen fegyvert vegyél és és milyen szerepkörbe akarsz menni játszani, akkor egy Cyma M14-essel kezdjél. Gyárilag nem túl erős, viszonylag strapabíró, egy kicsit mesterlövész fegyver, egy kicsit rohamfegyver, és egy baromi jól összerakott és kiforrt konstrukció, és elég olcsó is. Egyedüli hátránya az talán a mérete.

2013. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, jogos... Én annyira nem vagyok jártas így a típusokba tehát ezért is írtam hogy "jót írtál". Azt viszont én is látom hogy ha valaki "olcsóbb" fegyvert vesz, azt rendbe kell rakatni mivel vannak hiányosságok mint az előbb írtad. Egyébként meg ment is a "zöldkéz" részemről... De az is lényeg ha az ember igazán jól akarja magát érezni hogy tetsszen neki a fegyver és kényelmes is legyen... ezen sincs mit vitatni mint ahogy a te szavaid is mind igazak voltak. :)
2013. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem olyant keress amiben V3-as gb van. Amúgy meg ha 80-at akarsz elcseszni rá akkor vegyél teljes felszerelést.

Alkudd le ezt esetleg:

[link]


Szerintem 60 körül vihető lenne.


Egy használt puskát megúszol 15-25 ből is. Most ment el egy JG G36C 20-ért 6 tárral.

Ha mindenképp új kell akkor szerintem egy Cyma 0,41 MP5K és egy army detonics R45 jó lenne azok full fémek és talán annyira nem is drágák.


Bár az új gyári fegyverekhez nem nagyon kell nyúlni, de úgyis elkezded majd fejlesztgetni. Én az olcsóság a miatt csak használtat vennék.

2013. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!