Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Formásítani szeretnék a...

Formásítani szeretnék a nyárra, hány kg-os súlyzókat vegyek a különböző gyakorlatokhoz? Kezdő vagyok.19/L

Figyelt kérdés

Nem vagyok dagi, átlagos testalkatom van. 169 cm/57-58 kg kb. Ebből kicsit le is szeretnék adni. Nyilván zsírt, ezért szálkásító étrendet is fogok alkalmazni. Dietetikusnak tanulok, szóval azzal azt hiszem nem lesz probléma.

További tanácsokat is szívesen fogadok! Előre is köszi.


2013. jan. 25. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Két szerelhető 10 kilós is elég lehet kezdetben, és ha van még rá pénzed, akkor egy egyenes rudat is vehetsz, + hozzá még tárcsákat. Nem ártana még egy dönthető pad is.

Jól látod az étrend az a legfontosabb, de a súlyzós edzés mellé menjen még heti min. 3-4,40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj, ellipszis tréner, ugrókötelezés, stb.

2013. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Futás és ugrókötelezés tervben van, azokat csináltam tavaly egész nyáron is. De 10 kg? :O Múltkor felemeltem a barátomét, de alig bírtam el.. Én ilyen 2 kilósakra gondoltam csak különböző kargyakorlatokhoz. Vagy azzal a nullával lenne egyenlő a dolog értelme?
2013. jan. 25. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:

2 kilós az max ajtót kitámasztani elég.:)

Akkora súllyal kell MINDIG edzeni, amivel éppen megy szabályosan a 10-12 ismétlés. Tehát NEM kis súllyal kell szálkásítani, ez egy óriási tévhit. Itt vannak róla cikkek:

[link]

[link]


Ezt pedig azért, ha aggódna valaki (nem pont te, csak más lányok is:) ), hogy nőként túl izmos lehet:

[link]

2013. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2013. jan. 25. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2013. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 poiu ***** válasza:
Otthoni edzéshez jó a saját testsúly is (Fegyencedzés), illetve vehetsz egy gumikötelet (én az Aldiban találtam <2000 Ft-ért). Olcsó, elfér a fiókban és mindent meg lehet vele csinálni. A 2 kg-os súlyzónak valóban nincs értelme, az kardió.
2013. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!