Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lefogyni?

Hogy tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, 165 cm magas és 75 kg. Nyár elejére szeretnék, annyit leadni, hogy viszonylag lapos legyen a hasam és kicsit izmos is legyek. Valaki tudna valamit ajánlani, hogy mit egyek/mit ne egyek? Mennyi időt mozogjak a cél eléréshez naponta? Milyen gyakorlatokat végezzek? Rendelkezésemre áll otthon egy szobabicikli és egy súlyzókészlet.

2013. jan. 23. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Helyes táplálkozás, erről többféle irányzat van.


Érdemes figyelembe venni, hogy az ember mindenevő, azaz növényi (zöldség, gyümölcs) és állati táplálékot is fogyaszt.

Gabonákat alapvetően nem eszünk. Nincs szükségünk keményítőre (és a mellette lévő növényi mérgező fehérjékre), tehát eleve fölösleges enni (kivéve ha háború van, és nincs más).

Ha van más, akkor is kitalálták, hogy ez egészséges. Na most ez látványosan kamu. Nem éppen egészségesek a gabonaevő emberek. A lassú felszívódású szénhidrát ("győri édes, szuper zabfalatok stb.) kamu, a keményítő egy brutálisan nehezen tolerálható tápanyag, ami nem véletlenül a okoz elhízást, cukorbetegséget.. ezen a teljes őrlés, a felszívódás állítólagos lassítása nem segít.


Másik kritikus pont a tej. Erről is hosszan lehetne írni, az elhízásban és betegségek kialakulásában betöltött szerepéről, de röviden:

Akinek természetes és egészséges hangzású egy másik állat tejének fogyasztása (ami egy másik állat borjának növekedéséhez, hízásához van kialakítva), az igya, egye.

2013. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
10%
sehogy
2013. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia ! Csakis úgy, ha kitartó vagy, és tényleg komolyan szeretnéd. Szerintem is indokolt elkezdened.

Próbálok neked olyan tanácsokat adni, amiket valószínűleg be tudsz tartani :)

Először is kezd azzal, hogy csökkented a napi étel adagokat. Szerintem te is tudod, hogy édesség kilőve... Én úgy csináltam, hogy anyukámnak azt mondtam, hogy csak levest főzzön nekem, én ebédre csak azt ettem. (Egyébként úgy is lehet fogyni, hogy kevesebbet eszel, mert a tested sportolás nélkül is éget el kalóriát,azonban könnyen visszaszeded... ) Nagyon jó, hogy van otthon szobabicikli, súlyzó. Minden nap használd őket. Mondjuk én a súlyzót nem szeretem. De kezd úgy, hogy első nap még kevesebbet, és egyre növeled az időt. Szerintem fél óra kezdés megteszi. Ki kell bírni.. Hallgass közben zenét :D Én minden nap Tai bo cardio-t végeztem. Nagyon jó kis dvd. Nem lesz izomlázad tőle, de megizzaszt. És visszatérve az evésre... Reggelire mindenképpen egyél, egészséges ételeket, szerintem te is tudod mi egészséges.A reggeli nagyon fontos. Ebédre leves, és vacsora szerintem nem fontos, egyél almát pl. :D Ha elkezded, ne mér minden nap magad. Csak kb. 5 naponként. Ha véletlen nem úgy sikerül egy nap és a mérleg nem azt mutatja, amit szeretnél, akkor csalódott leszel. És ez nem lesz rád jó hatással. Egyébként ajánlok egy oldalt: [link] Itt minden pontosan kiszámíthatsz. (mennyit szeretnél fogyni, mikorra, miket eszel, és még a fogyásodat is mutatja egy kis koordináta rendszeren ) Remélem segítettem valamiben :)

2013. febr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!