Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan hízzak, ha akármennyit...

Hogyan hízzak, ha akármennyit eszek, nem segít? Valami sport? 15L (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon vékony vagyok, 174 cm és 56 kg,és nem tudok hízni semmitől,szerintem genetika, és eléggé fiús alakom van.

A lábam nem annyira vékony,inkább a felső testemre nem rakódik semmi, vékonyak a karjaim, és a hátam is csont és bőr.

Mellem sincs szinte semmi.

Mit tudjak tenni? Eddig vártam, mert aztmondták, hogy biztos fogok majd nőiesedni vagy hasonló,de nemsokára 16 vagyok, és még mindig az a fiús alkatom van,ami nagyon zavar.

Valami torna? Mit ajánlotok? Úszás vagy hasonló sport nem megoldható...

bicikli, görkori, futás, vagy súlyemelés? Mit?:/


2013. jan. 18. 23:42
 1/10 dirtboy ***** válasza:

tömegnövelő étrend és még vagy egy évig fegyencedzés után jöhet a súlyzós edzés.

tömegnövelő étrendet találsz ezen az oldalon,az alapokat olvasd el.

[link]

2013. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
napi 6-7étkezés,kerüld a szendvicseket stb. amik semmire sem jók. a 6-7 étkezésből minimum 5x meleg kaját egyél,abból is egy jó adaggal mindig..így fogsz hizni.az aerob dolgokkal izmot szedhetsz fel ,de zsírt adsz le. ha izmot szeretnél felszedni, akkor küzdő sportot ajánlanék neked mivel az erősiti a vállat,hátat és a combot valamint a karokat is.vagy marad a kondi terem ahova heti 3-4x mehetsz egy jó edzéstervvel.
2013. jan. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Második: Hogy szedhetne már fel izmot, meg adna le zsírt egyszerre, aerob edzéssel, naturálban? Ha így lenne, minden testépítő csak a futópadon rohanna....

Kérdező, úgy csináld, ahogy az első írta!

2013. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha hájasodni szeretnél arra nem a legjobb megoldás a sport mivel a kalóriákat nem felhalmozod hanem elégeted... enni kell mint a disznó egész nap :D
2013. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sport = edzés. Az edzés se nem fogyaszt, se nem 'hizlal'. Az izomzatodat stimulálja, ami viszont már fejlődhet. Nem mindegy mit edzünk, sportolunk.


Ha vékony vagy, nőként nem feltétlen csak az izomzatodat kell számításba venni. Nőkön zsír is van, több mint egy férfin hogy egészségesek és szépek legyenek.

Na most mi lehet a probléma?

Egyrészt, lehet többet kell enned. Több zsíros dolgot, több energiabevitel miatt.


De lehet hogy amit "genetikának" nevezel, az szimplán egy felszívódási zavar, emésztési probléma.. Aki gabonát eszik - az könnyen lehet vashiányos. Van néhány növényi kajánk, amiket divat mostanában enni, de valójában több problémát okoznak mint hasznot. Például -megint csak a gabonák gluténja, pajzsmirigy problémát okoz sok esetben, ami jelentkezhet hízásként (pajzsmirigy autoimmun gyulladása miatti alulműködés) de lehet túlműködés és emiatt fogyás, egészségtelen vékonyság.


Egyél sok húst, zöldséget, ajánlanám hogy szénhidrátszegényen mivel a szénhidrátforrásaink (gabona, kukorica, burgonya) általában tartalmaznak olyan anyagoakt, amelyek esetleg okozhatják a mostani állapotodat, amennyiben ez egy táplálkozás eredetű betegség.

Tehát vagy egyél rizst köretnek, vagy a csicsóka, paszternák, sütőtök mind jók, illetve bármilyen zöldség a húsok mellé.


Edzés: úszás, valami torna: pilates, callanetics, jóga, az egyesületünk tart különböző egészségfejlesztő gerinc és medence tornákat (mindjárt linkelem) ezek azért jók többek között, mert az anyagcserét, energia áramlásunkat segítenek szabályozni, helyreállítani.

[link]

2013. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ki mondta,hogy futópadról van szó?-.-
2013. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

akkor egyek még többet?

Attól nem leszek 'vastagabb' ha edzem? Sokat eszem nagyon, nem használ semmi. Tisztára olyan vagyok mint apukám.

2013. jan. 19. 23:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Most hízni akarsz (többek között például vastagodni) vagy fogyni?


Az én válaszomat egyébként elolvastad..? Kóros vékonyság, pajzsmirigy túlműködés, glutén?

2013. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hízni akarok, de nem úgy nem megy, ha sokat eszem....ezért gondoltam, hogy 'izmot szednék fel' vagy mégjobban fogynék?

ilyesmire gondoltam: [link]

2013. jan. 20. 08:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Izom építése időt igényel, nem egy 1-2 hónapos dolog, hanem normális táplálkozást és rendszeres edzést igénylő életmód.


Nyilván leghatékonyabb ha súlyzózik az ember, a testépítő utat követi. De a legtöbb edzés, sport segít erősíteni, formálni az izmokat. Sok energiát kell bevinni hogy legyen miből fejlődni tehát vagy zsírokat (ideális esetben) vagy zsírfóbiás nézetek mellett szénhidrátokat kell fogyasztani (ez zsírosodással is jár) viszonylag sok fehérjével (tehát húsokkal), és akkor lesz eredménye az edzésnek.


Tovább lehet finomítani tömegnövelő étrend összeállításával, nem biztos hogy mindenki ennyire bele akar menni.. De a tej és gluténmentesség ilyenkor is jó dolog egészség szempontjából, fejlődés szempontjából a tej segít valamennyit, a hatásai miatt (bár én senkinek sem ajánlanám).

2013. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!