Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől káros a mindennapi edzés?

Szape kérdése:

Mitől káros a mindennapi edzés?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy nemrég kezdtem edzeni,idéntől, szeretnék többet mozogni, pár kilót felszedni, erősödni stb. Vettem táplálékkiegészítőt, napi egy helyett 4szer eszem, hogy legyen energiám edzeni... El is kezdtem kb 2 hete és fel is jött rám már vagy 7 kiló, amúgy elég vékony testalkatú vagyok. Két okból is teszem fel a kérdést, az egyik, hogy megszerettem a súlyzós edzéseket és rövid időn bellűl a mindennapjaim részévé vált, nálam oldja a streszt, jobban is érzem magam ha tunyulás helyett a súlyokat emelgetem, már most azon kattog az agyam, mikor lesz már holnap, had mehessek eddzeni). A másik, meg hogy félek a tömegnövelőktől, meg a sok kajától inkább csak hízok majd mint erősödök, azért szeretnék valami emberi formát ölteni. Talán e két okból, valahogy nem áll rá az agyam a pihenőnapokra. Minden nap eddzek. Sokat olvasgattam és tudom, hogy egy izomcsomportot heti 1 max 2 alkalommal szabadna keményen megdolgozni, próbáltam izomcsoportokra szedni az edzéstervemet, de vannak olyan izmok amik el vannak maradva a többitől, mint pl a mellizmom. Ezért nem nagyon bírom ki, hogy ne nyomjak minden nap fekve, vagy ne legyen tárogatás. Foghat vissza izom csoport fejlődést mindennapos edzés, vagy csinálhatom így tovább nyugodtan, mert minnél több edzés nagyobb eredményt hoz? Esetleg teszek e kárt az izmaimban mindennapos eddzéssel, annak ellenére, hogy úgy érzem bírom...
2013. jan. 17. 23:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A minden nap más izomcsoport, az az osztott.
2013. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk annak sem tudom mennyi értelme van, hogy lemész bicepszezni majd 15-20 perc múlva befejezed és mész haza..
2013. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
te sz@rt sem értesz még az egészhez, olvass cikkeket a testépítésről, mert ha nem nem fejlődsz semmit, ezt most megmondom...
2013. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!