Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a nehezebb vagy több...

Brain Storming kérdése:

Melyik a nehezebb vagy több energiát felemésztő sport: a versenygyaloglás vagy a (z azonos sebességű) futás?

Figyelt kérdés
Úgy is kérdezhetném, hogy a versenygyaloglás vagy a futás emészt fel több energiát azonos sebességnél? Mellékes kérdésem még, hogy jól gondolom, hogy a versenygyaloglás - a speciális mozgástechnikája miatt - sokkal jobban mozgatja a csípő és deréktájékot, mint a futás? Röviden: ha a derekamról akarok fogyni, akkor a gyaloglás jobb, mint a kocogás (természetesen azonos sebesség mellett!).

2013. jan. 17. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy azonos sebességgel melyik kalóriaigényesebb.. valószínűleg nincs sok eltérés.


Ha a gyaloglás jobban megmozgatja a csípőt, ettől még nem lesz helyi fogyás nevű jelenség. Sajnos soha nem is volt :)

2013. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

hát nekem a futóedzőm volt gyalogló is, személyes tapasztalatot nem tudok írni, de a gyaloglásnál folyamatosan feszülnek az izmaid, míg a futásnál ugye arra kell törekedni, hogy azt az izmod, amit épp abban a pillanatban nem használsz, lazítsd el

a gyaloglástól nagy combod lehet (nagy izom), ha komolyan csinálod, míg a futás azért rendesen leviszi, hacsak nem sprintre edzel

szerintem derékról gyalolással könnyebben fogyhatsz, de akkor ne egyedül tanuld a technikáját, hanem valaki hozzáértővel

de futással is lemehet, én ezt választanám, de csak mert próbáltam már gyalogolni, és nem jött be (nekem... lehet, hogy pl neked az megy jobban)

2013. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A szakirodalom nem túl egyértelműen fogalmaz, de a legtöbb kitér arra, hogy az állandó talajfogás miatt, mivel itt nincs repülő fázis, a lábizmok intenzívebben kell, hogy dolgozzanak. Ugyanakkor a csípőt is azért kell intenzívebben mozgatni, mert a bokából kiinduló repülőfázis helyett javarészt a csípő lendíti előre a lábat.


Helyi fogyás nuku - OK, értem ):o)

2013. jan. 18. 01:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!