Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kreatin kúrát hogyan kezdjem?

Kreatin kúrát hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
80 kg vagyok. 2 hét feltöltő szakasz alatt hány gr-ot vigyek be? Kell pihennaponon/aerob után is? Feltöltő szakasz után 2 hét sima. fele adagokkal?
2013. jan. 12. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasd el mivan rá írva használati utasításnak.
2013. jan. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:
előbb tisztázzuk hogy miféle kreatin,egy terméknév jó lenne.
2013. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Feltöltő szakasz 1 hét,azalatt neked 25 g kell(0.3xtestömeg)aztán márcsak 10-15 g is elég naponta,Maximum 10 g ot vihetsz be egyszerre,és pihenőnapon is ugyanannyi kell.Minden 1 g hoz 1 deci viz.
2013. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A creatin monohydrate por verzió esetében totál mindegy, hogy milyen márkanév alatt vetted meg, szedése ugyan az:


Van a feltöltés és a szintentartás. A mennyiség a testsúlyod alapján tudod kiszámítani.


1-3nap(töltés) 0,3g x ttkg

4-6nap(töltés) 0,15g x ttkg

7. naptól (szintentartás) 0,075g x ttkg


Egy teáskanál kreatin por kb. 5 gramm.


Amire figyelni kell!

- 10g-nál nagyobb mennyiséget egyszerre ne használj!

- Nagy mennyiségű folyadék szükséges (1g creatin = 1dl víz, gyümölcslé)!

- Minden esetben edzést követően használd!

- Amennyiben napi több adagot kell bevinned (feltöltés), akkor szénhidrátos étkezésed előtt negyed órával!

- 3-4 hónapos szedés után tarts 1 hónap pihenőt!


A kreatin monohydrát szedése akkor ajánlott, amikor fokozott inzulin érzékenység lép fel a szervezetben. Tehát a megnövekedett vérbőség iszonyatos erővel tudja bepumpálni az izomsejtbe. Így tehát a legfontosabb időpont edzés után. Sorrendben ezt követi reggel ébredéskor, éhgyomorra.....


Természetesen a creatin edzés előtt sőt edzés közben is iható. De ezt általában akkor szokták alkalmazni, ha akkora az adag, hogy egyszerre nem lehet meginni, mivel kb. 10g-nál nagyobb 1 adag nem lehet.

2013. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mondohydrateot veszek majd.
2013. jan. 13. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:
igen az jó megoldás
2013. jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én úgy kezdeném h megveszem a kreatint megkérdezem esetleg az eladót ha ért hozzá h ő hogyan javasolná a szedését majd a termékkatalógust is fellapoznám útmutatásért.és elolvasnám itt mit írnak
2013. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dirtboy ***** válasza:

akkor a helyedben úgy szedném hogy

3napig 25g

2napig 20g 4x5g adagban


szinten tartás pedig 15g,napi 3x5g


1g/1deci vízzel szénhidrátos étkezés előtt,ha késő este van az utolsó adag akkor pedig már ne menjen utána ch.

2013. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az lene még a kérdésem, hogy mellé mehet-e 100%whey pro professional és szőlőcukor az edzés utániba? Illetve szőőcukorból nem lesz sok 50g?
2013. jan. 13. 13:27
 10/10 dirtboy ***** válasza:

mehet persze sőt kell az izomépítéshez a kreatin csak kőművesként szolgál nem maga a kreatinból lesz az izom.

50g szőlőcukor egyáltalán nem sok,hivatalosan a maximum edzés után 1g/tskg de mivel shék után 40-50percmúlva kajálni kéne ezért elég kevesebb is így a 80kilódhoz az 50g elég lesz.

ha nő a testsúlyod akkor persze mehet majd 60g ra is.

2013. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!