Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez így jó lesz?

Ez így jó lesz?

Figyelt kérdés

Ha hétfőn elmegyek futni félórát, kedden bemegyek a suliban lévő 45 perces aerobic órára, szerdán elmegyek kondiba, csütörtökön pedig futok megint félórát akkor mennyi idő alatt lehetséges a változás a testemen? Tudom, hogy nincs lokális zsírégetés, de leginkább a karomból, az alhasamból, a combomból és a fenekemből szeretnék leadni, meg persze feszesedni! Azt is tudom, hogy diétázni is kell, de nem vagyok tisztában azzal, hogy mikor mit kell enni. Valaki esetleg tudna nekem hosszabb távon is segíteni? Júniusra szeretnék tényleg csinos lenni, mert nyáron a Balatonon fogok dolgozni, meg különben is jó lenne ha megelégednék már végre magammal!


159 cm vagyok, 57-60 kg (régen mértem magam), és 16 éves.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 2. 19:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mennyi idő alatt lehetséges észrevenni a változás a testemen?**
2013. jan. 2. 19:20
 2/12 anonim ***** válasza:

Olyan tényleg nincs, hogy az óhajtott testrészről fogyunk csak.:)

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2013. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom magamnak előállítani az étrendet, mert kollégista vagyok és kötelező kifizetni a havi 12 ezer forintot. Ha meg kifizetem, akkor sajnálnám, hogy nem eszem meg, mert ez felesleges pénz kidobásnak minősül..
2013. jan. 2. 19:22
 4/12 anonim ***** válasza:
túrót, meg a tojást azt meg tudod venni, meg protein tápkiegeket is meg tudod oldani.
2013. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te kérdezted, hogy mit kell enni, én csak leírtam.:)
2013. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó rendben, köszönöm a válaszokat. És ha azt eszem meg amit adnak? Akármi is az? Napi 3x étkezés. Vagy akár a vacsorát elhagyhatom, mert az általában zsíros étel szokott lenni... Délután eszek egy kis joghurtot mondjuk vagy müzlit(?) és az úgy rendben van?
2013. jan. 2. 19:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért nincs rendben, mert így főleg izmot vesztesz majd és nem lesz jó a forma a végére. Nem mindegy, hogy egy izmosabb, feszesebb, tónusos test vagy lötyögősebb, izomtalan.:)
2013. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor elkezdek böngészni a neten, és utánanézek, hogy mit érdemes enni!
2013. jan. 2. 19:35
 9/12 manor ***** válasza:

Egy 16 éves, egyáltalán nem súlyosan elhízott lánynak nem hiszem, hogy testépítő étrend, meg táplálékkiegszítők kellenének.

Ha elvégzed azt a mozgásmennyiséget, amit írtál, plusz elhagyod a kólát, chipset, nassolást, az üres kalóriákat (ha fogyasztottál ilyeneket egyáltalán), és egyébként változatos az étrended, akkor semmi szükség diétára.

2013. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem testépítő diéta, hanem normális szálkásító diéta. Semmi túlzás nincs benne. Nem koplalást írtam nagyon okos, hanem normális kajákat: sovány húsokat, zöldségeket, összetett szénhidrátokat, amiket mindenkinek ennie kellene, nem csak a testépítőknek.

Ez nem életkor függvénye!

2013. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!