Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérjediéta+súlyzós edzés+kar...

Fehérjediéta+súlyzós edzés+kardióedzés= fogyás, jó alakkal, szálkásabban?

Figyelt kérdés

Szeretnék úgy 3-4 kiló zsírt leadni ( több tényleg nincs rajtam ,ez is egy célzott területen,de mint tudjuk, helyi fogyás nincs ).

Ha sok fehérjét eszek (100 grammot,mert 52 kg vagyok), kevés Ch-t, és kb 1200 kalóriát eszek egy nap,tehát nem koplalok,

az edzéseim heti 3* 45-50 perc súlyzózás ( ebből a bemelegítés 10 perc ) + utána 20 perc kardiózás, illetve 3*1 óra csak kardiózás (1 óra spinning+ 30 perc kocogás ) hoz nekem zsírmentes,de mégis formás alakot?

Mert mindenhol csak azt olvasom,hogy nincs zsírégetés és izomtömegnövelés egyszerre,na de én nem tömegelni akarom,hanem formásabban kinézni,tehát szálkásabb kezekre,kerekebb fenékre vágyom.Láttam is egy képet itt a gyk kérdései között,ahol egy lány zsírosan (random számot mondok) 55 kg volt,izmosan 60,de mégis látványra lement a hasa,ugyanakkor elég formás lett.

Nekem a fogyásnál sem a súly számít,hanem,hogy a zsírmennyiségem eltűnjön a lehető leghamarabb,hogy utána tlejes mértékben inkább a súlyzós edzésre tudjak koncentrálni.



2012. dec. 29. 01:29
 1/8 *Glissade* ***** válasza:

"na de én nem tömegelni akarom,hanem formásabban kinézni"


Vagyis muszály lesz "tömegelned", mert a formát az izmok adják! Értem én, hogy nem szeretnél sokkal izmosabb lenni, csak egy nagyon picivel izmosabb, és kevesebb zsírt magadra.

De szálkásító étrendnél nem biztos, hogy menni fog az a pici izmosodás!

Tömegelő étrendnél pedig nem fogsz fogyni!


Elkéne döntened, hogy melyiket szeretnéd először (az utolsó mondatodból itélve fogyni)

Tehát először egy kicsivel kevesebbet kéne enned, mint amennyire szükséged van.

Ha már lefogytál, akkor meg egy nagyon picivel többet egyél, és a súlyókat is emeld néha, ha úgy érzed, hogy kell. De biztosan lesz ott valaki aki segít neked ebben:)


De ennyi mást tényleg nem kell változtatnod:)

Csak ezt az apróságot:)


A kalória igényedet (naggyából meg saccolva) így tudod kiszámólni:


Életkor (év)

10-17 12,2 x tt. + 746

18-29 14,7 x tt. + 496

30-59 8,7 x tt. + 829


az első számot szorzod a testsúlyoddal, majd hozzá adod a második számot. Majd a kapott számhoz hozzá szorzod hogy mennyire aktívan sportolsz.


Könnyű Mérsékelt


Mérsékelten akt.1,5 1,6

Igen aktív 1,6 1,7


Majd meg is van az eredmény:)

2012. dec. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

52 kilós embernek a 100g fehérje a marhára nem szálkásítási mennyiség. Ennyi tömegeléskor kell, mikor sok a ch. De szálkásításkor, ha nincs meg a 2,5-3g*ttkg fehérje, akkor bizony alacsony ch-val izomvesztés lenne. Legyen inkább nálad 150g, higgyél nekem ez alatt izmot vesztenél kevés ch-val! Nagyon nem mindegy, hogy zsírból fogynál vagy izomból is. Utóbbinak nem lenne jó végeredménye, hanem lenne egy izomtalan , tónustalan, lötyögős test. Tehát fontos megemelni szálkásításkor fehérjét!

És nem az, hogy nem tudsz izmosodni szálkásításkor, de örülj, ha nem vesztesz izmot!

2012. dec. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Alapjáraton sem vagyok izmos.

Annyi kérdés még,hogy reggeli súlyzós edzés éhgyomorra felehjtős?Mert már nem bírok úgy edzeni,ha ettem,+ akkor azt dolgozom le,amit megettem,nem?

Vagy előtte egy fehérjeturmix elég? És rögtön utána is egy turmix

2012. dec. 29. 08:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kellene előtte fehérje turmix, különben a maradék izmot is elveszted.És persze utána is protein + BCAA és/vagy glutamin.
2012. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát bcaa-ra meg ilyesmikre sajnos nincs pénzem és csak hobby szinten edzek. Elég 1 órával edzés előtt,igaz?

Köszönöm a válaszokat!:)

2012. dec. 29. 09:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, fél órával is, mivel a tejsavóprotein 20-30 perc alatt felszívódik. De vízzel igyad, sosem tejjel, mert tejjel elrontanád a felszívódást.
2012. dec. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Glissade* ***** válasza:
Ezek után így adok én választ bárkinek is...!
2012. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért? Jót írtál.:)
2012. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!