Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a tüdökapacitáso...

Hogyan tudnám a tüdökapacitásomat a legjobban fejleszteni vagy hol tudom megnézetni, hogy jó-e? Futás meg ilyenek llehet, hogy jók is lennének, de az a baj, hogy tömegnövelésbe vagyok.

Figyelt kérdés
Nem futkározhatok észnélkül sem, és dagadt sem vagyok, hogy azért fulladjak, mert 173cm 72 kg. Asztmás sem vagyok, mert voltam asztam vizsgálaton. Viszon nagyon hamar kifulladok, pl. ha neki állok futni már 2perc után levegőt nem kapok. Rendesen sóhajtozni kell a levegőért. Mondjuk néha simán is, ha nem mozgok, de nincs semmi bajom elvileg. Vérvételen sincs semmi pozitív. Egyszerűen nem értem, hogy miért fulladok ki ilyen hamar, és ugyeha az oxigén ellátásom sem a legjobb akkor a fejlődés is elfog maradni, mert sok oxigén kell a vérbe.
2012. dec. 16. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát tömegnövelés mellett ez elég nehéz lesz.....

Az a baj, hogy amik vannak gyakorlatok, azok elégetik a tápanyagokat az izomsejtek elől, így nem tudsz "rendesen" tömeg növelni.

Amúgy ezeket használhatsz: lépcsőzőgépet, elliptikus gépet, futópadot különösen azokat, amelyeken folyamatosan növelhető a terhelés, de mondom ezek hátráltatnak majd valamilyen hatásfokkal.


____________________________________________________


Ebben a speciális helyzetben talán ez lehet a megoldásod:

Légzés terápia- jóga

[link]

_______________________________________________________


Így gondolkodva szerintem tömegnövelés helyett érdemes lenne inkább ezzel kezdened, azaz hagy fel most picit vele, és csinálj gyakorlatokat a fent leírt gépekkel, és esetleg jógáz.


A futásnál amúgy én így csinálom:

5 lépésen át beszívom, 3 lépésen kiengedem, utána 5 lépésen beszívom, 3 lépésen kiengedem. Bármelyik géppel csinálod a lényege, hogy figyelj a légzésedre, mindig ugyanúgy. Ha jól emlékszem a kezdeteknél 2 be szívás, 2 kifújás volt, és így 4 lépésenként vettem levegőt (persze nem sétánál, futásnál!)

2012. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert neked is légszomjad volt/van?
2012. dec. 16. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:

miért ne lehetne tömegnövelés alatt állóképességi edzést végezni?

egyszerűen visszapótolod az elégetett calt és kész.

folyamatosan cal pluszban marad az étrend.

azért fulladsz ki,mert gyenge az állóképességed.

amik a legjobbak rá-

kettlebell swing

ugrókötél

zsákolás

kocogás

2012. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Taichi, Jóga.

Meg kell tanulni levegőt venni, gyakorolni kell a hasi légzést. Ez tanulás és gyakorlás, tök mindegy hogy közben éppen zabálsz és gyúrod a vasakat :)

2012. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen az volt régebben, de már nincs. Most már megszokásból csinálom. :)
2012. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!