Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyobb súllyal kicsit szabály...

Nagyobb súllyal kicsit szabálytalanul, vagy kevesebb súllyal szabályosan?

Figyelt kérdés
2 éve edzek de erre még nem tudtam rájönni hogy melyik a jobb??? Ti hogy szoktátok? Én inkább választom a "nagyobb" súlyt, de nem úgy kell gondolni hogy csak rángatózás stb. hanem pl.:10 ismétlésből 7-8 szabályos, az utolsó 2-be van egy kis csalás!!!
2012. dec. 14. 20:58
 1/4 *Glissade* ***** válasza:
Én a nagyobb súly szabályosra tippelek:)
2012. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha van edzőpartnered akkor nem kell rángatózni,mert segít ha kell :)
2012. dec. 14. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlattól is függ. Van ahol a szabályos ismétlések után megy egy kis csalás vagy részismétlés.
2012. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés sok zavart okoz a fejekben, ahogy nézem még a youtube-os edzőguruknál is:D

Nos, elmondom hogy működik a dolog. Alapvetően minden gyakorlat - főleg, ha az izolációs - ízületmozgásokra épül. Az ízületmozgások fixek, csak egy módon lehet kivitelezni őket. Vegyük pl. mittomén az előreemelést, ami a glenohumerális ízületi hajlításra épül. Ennek a gyakorlatnak a primer mozgató izma az elülső delta (valamennyire oldalsó deltarész is), a bicepsz, a mellizom kulcscsonti feje és a hollócsőr-karizom pedig szinergista (másodlagos mozgató izmok). Ez mindig igaz, minden esetben, minden embernél (hacsak nem hiányzik vagy sérült valamelyik izom a felsoroltak közül).

Na most ha szabálytalanul vitelezed ki a gyakorlatot, akkor módosul a mozdulatsor: például "aláfekszel" a súlynak, ekkor a törzsed, combjaid, a vádlid által bevitt lendülettel emeled fel a súlyt, azaz ezen izmok összehúzódása által generált lendület fog "besegíteni". Ha előredőlsz előreemlés közben, a trapézizom fog erősen beszállni. Mint láthatod, így tudod növelni a súlyt, mert megnő a bekapcsolódó izmok száma, lerövidül a kontrakcióban lévő izom feszülési ideje is, ha nagyobb szabálytalan a gyakorlat, akár fél másodpercekre is, ami értelemszerűen sokkal rosszabb stimulációt eredményez az adott izomban, az elülső deltában. Sokszor holtponton "ki is akasztanak", ami megint leveszi a terhelést az adott izomról.

Szóval én úgy fogalmaznám meg a kérdést: mi a fontosabb, hogy nagyobb súlyt emelj, de azt több izomra elosztva tedd meg, kockáztatva ezzel az alapvetően megdolgoztatni kívánt izom fejlődését és akár a sérülésveszélyt (hiszen a nagyobb súly nagyobb össz-terhelés az ízületeknek), vagy szabályosan, kisebb súllyal végzed a gyakorlatot, a megcélzott izom maximális kontrakcióban tartásához?


Szerintem a kérdésre a válasz egyértelmű.

2012. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!