Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Űzöl valamilyen küzdősportot?...

Űzöl valamilyen küzdősportot? Mit?

Figyelt kérdés

Mióta csinálod, hány éves vagy? Mennyire csinálod komolyan? Mennyire hatékony? Változtatott valamit az életeden? Erősebb magabiztosabb lettél?


Kiváncsi vagyok :))


2012. dec. 10. 18:11
1 2
 1/14 anonim válasza:

Thai boxolok.

4 hónapja csinálom, 15 éves vagyok.

Komolyan veszem mert versenyre akarok menni :)

Változtatott... Sokkal magabiztosabb és erősebb lettem, sőt még hajlékonyabb is.:D Érzem magamon, hogy egyre jobban bírom az edzéseket.

2012. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%

Karatéjoztam. Túl sokáig, szinte semmi értelme nem volt.


A küzdősportok nagyon játékosan veszik a mozgást, elhitetik az emberrel hogy komolyan tud ütni, rúgni, védekezni, holott csak sportos szinten tanítja meg ezeket, köze nincs egy versenysportnak azokhoz az ütésekhez, rúgásokhoz amit imitálnak.


Jó példa a Thai-osok rugdossák egymás combját meccsen, mégis állva maradnak. Na ez mutatja mennyire komoly, hatékony rúgások. Semennyire. Én kevés hatékonyságot látok minden küzdősportban, az előnyük az hogy szórakoztatók, reflexeket fejlesztenek illetve alkalmanként a sparring bunyó jó gyakorlást.

Túl sok sparring (küzdősport) görcsös, merev mozgást vés be, mivel minden felénk érkező ütés félelmet vált ki - és ezért nem megfelelő reflex ivódik a gyakorlókba. Előny még hogy megkeményedhet az ember a sok ütéstől amit kap, valamennyire meg is szokhatja idővel az ütéseket.

Persze ennek a való életben kevés haszna van, a valóságban ha már ütést kapunk az már régen rossz.


Én úgy ajánlom csak, hogy mindenki legyen tisztában vele mit gyakorol. Sajnos nagyon nehéz hiteles harcművész edzéseket kifogni, így sok esetben értelmes edzésnek maradnak a küzdősportok, de tudni kell hogy az csak ringbe készít fel. Egy jól oktatott küzdősport edzés (box, birkózás, savate) mellett egy akár kevésbé jól oktatott harcművészet is már jobb párosítás! Az egyik rutint ad, a másik olyan tudást ami önmagában lehet hogy nem érne sokat, de a küzdősport edzések rutinjával együtt már hasznos!

Szóval ésszel kell csinálni, mint mindent.

2012. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Birkózom egy éve (szabadfogású).

Nagyon sokat tanultam fejben, szellemileg, szokni a stresszhelyzetet.

Erősödtem is (előtte lábtoló 100 kg ment, guggolás 40 kg - most lábtoló 250 kg, guggolás 90 kg, sorozatokban) igazából minden téren fejlődtem állóképesség, reflexek, mozgáskoordináció...

17/F

2012. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kungfuzom 2 és fél éve.

Stílus:Xing yi Quan

Lefogytam 5kg-t,izmosodatam,hatalmasat nőtt az állóképességem,erősödtem,keményebb lettem,gyorsabbak reflexeim,nagyobb az önbizalmam,elismertségem.

17/F

2013. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én is thai boxolok és szemet szúrt ez a nem hatékonyság duma...hát az a combrúgás sokszor elsöpörheti mindkét lábad,fejre kapott rúgásról ne is beszéljünk,vagy a fej térd ,szerinted nem hatásos? egy thai boxoló térdese a mellkasra képes akkor erőt kifejteni mint egy 60km/h becsapódó autó,ezzel eltörve a bordákat majd átszúrja a fontosabb szerveket,folytassam? tehát igenis hatékony a thai.
2013. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen. És Magyarországon lehet is 2-3 ember, aki ismeri ennyire a thai-os technikákat :D

Az a gond, hogy a többség számára viszont amiket írtál csak fiktív. Elméletileg minden ütés és rúgás pusztító. A gyakorlatban mégis silány utánzatokat látni. Magyarországon nincs értelme Thaiboxról beszélni, a silány utánzatot meg hadd ne tiszteljük..


4. Válaszoló, Budapesten jársz Xing Yi edzésre? Kihez?

Valamikor találkozni kellene.. mint belső harcművészetet gyakorlók.

2013. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jeet kune do.

Teljes fordulatot vett az életem. Máshogy látom a világot. Erősödtem is. Jobban teljesítek a munkahelyem. Ja és mióta űzöm (3 éve) nem volt konfliktusom senkivel.

2013. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A Tradicionális Kungfu Akadémiára (Buda,Vidra u. 2)

#4

2013. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Birkozó vagyok 2.szlovák bajnok bivaly erős vagyok emelett csak még nem is vagyok 18. 20huzodzkodás 55fekvotámasz simán megy egykézzel fekvo pedig hat egylábas guggolás nálunk a bemelegités.mit a kotott mind a szabad fogásban is csinálom.egyszer egy boxulo kezdegetett én meg át dobtam csipo dobással betenon a gyereknek majdnem eltort a gerince
2013. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Áron, amilyen ősemberesen brutális az írásod..

Annyira atom durva! Birkó rulez!! :D

2013. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!