Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen szintű kerékpározás...

Ilyen szintű kerékpározás hatásos lesz fizikailag?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előre szeretnék szólni, hogy ha esetleg rossz kategóriában kérdezek, akkor elnézést, nem nagyon tudtam eldönteni, hogy hova lenne való. Szóval 20 éves vagyok, 16éves korom óta kerékpározok aktívan, másfél éve XC kategóriában kerékpároztam egészen augusztusig, majd szeptemberben indult az új sulim, koleszos lettem egy kerékpártolvajok körében hírhedt nagyvárosban, így úgy döntöttem, hogy drága féltett XC kerékpáromat az otthon biztonságában tartom. Fizikailag látszódott rajtam a kerékpározás, izmos lábakra tettem szert, amik még mindig olyanok, és átlagosan sportos felső testem volt. Azóta, hogy nem tekerek, eléggé elkezdtem pocakosodni, persze ha megnyomom, még érzem alatta az izmot, csak nagy a védőréteg, és a mellem is egy kicsit megnőtt, olyan a felső testem, mint egy kezdődő elhízottnak, persze nagyon minimális szinten, és a derekam oldalán van egy kis felesleg. Most ezt meguntam. Hetente 3 napot töltök itthon, és most úgy döntöttem, hogy ebben a három napban szeretnék naponta egy kb 60km-es karikát tekerni a közeli hegyekben. Szerintetek ezzel elérek valamit? Tudom, hogy nem lesz totál izmos felső teszt, nagy kockák és hasonlók, de szerintetek lemegy a felesleg? Tavasszal már lesz lent a koleszba egy olcsóbb bringa, azzal tudok majd járni mindenfele, de addigra szeretném már eltüntetni sörhasam. Úszni is szerettem volna, de túl drága. Szóval mi a véleményetek? Előre is köszönöm!
2012. dec. 6. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos jobb, mintha nem sportolnál. De egyetemi tesi nincs amúgy? Az nem olyan drága.
2012. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha csak szinten tartani akarsz, szerintem vagy járj suliba bringával (ha nincs annyira közel a kolesz) vagy a szorgalmi időszak alatt hanyagold az egészet, inkább csinálj saját testsúlyos és futó edzéseket szabadidőben, aztán ha jön a nyár, mehet megint a teljesítményorientált bringázás. Én bringával járok egyetemre, eddig a félévben talán 3 vagy 4 alkalommal voltam hegyekben vagy túrázni, csak sport és kikapcsolódás céllal, majd ha vége a vizsgaidőszaknak, jöhet a csapatás, de nehezen bírom. Flaszteron, városban nem az igazi.

Izmos felsőtestet nem tudom, hogy gondoltad bringázástól, de lejöhet a felesleg.

2012. dec. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A mai nap is voltam tekerni, és elegem lett a sár+jég varázslatos hatásaiból, így inkább totál megtakarítottam és elraktam télire a kerékpárt. Most azon gondolkodom, hogy majd el megyek délutánonként futni, és lehet, hogy igénybe veszem a kolesz kondi termét, amit nem nagyon akartam annak minősége miatt. Tavasszal már viszek egy országúti kerékpárt a koleszba, azzal szeretnék majd bejárni. Az izmos felső testre visszatérve: gondoltam arra a lehetőségre, hogy olyan válaszolók jönnek, akik leszidnak, hogy izmos akarok lenni, stb, ezért írtam, hogy tudom, hogy nem lesz az...... :D
2012. dec. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!