Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nekem a...

Miért van az, hogy nekem a sport nem élvezet, hanem szenvedés?

Figyelt kérdés
Más is így van ezzel, de mégis sportol vagy akik sportolnak, szeretik csinálni? Hogyan szerethetném meg?
2009. aug. 14. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress olyan sportot, amihez úgy érzed lenne kedved, érdekelne. Próbálj ki többfélét. Én pl. futni utálok, csak akkor futok, ha muszáj. De biciklizni imádok, hát tekerni szoktam. :Á)
2009. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már próbáltam sokat, de nem szeretek mozogni. Ez a gondom. Mikor edzek, azt érzek, hogy helyette tanulhatnék vagy csinálhatnék hasznosabbat. Nem tudom, hogy miért van ez, de bűntudatom van, mikor sportolok, mert hogy jobb dolgokat is csinálhatnék.
2009. aug. 14. 13:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Sportolni, tornázni, futni én se szeretek, de biciklizni pld. a gyerekekkel imádok! Főleg ha szép és csendes a környezet! :)
2009. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Keress tovább :)

Lehet amúgy, hogy nem is sport kell neked, hanem tánc, az is van olyan izzasztó. Én hastáncolok, és sokszor egy másfél órás táncóra után folyik az izzadság a hátamon, és nagyon jól megmozgat :)

De ha sportnál maradnál inkább: a lovaglást próbáltad már? Az sem annyi, hogy csak egyensúlyozni kell és kész... Esetleg íjászat, vívás, kirándulás túracsoporttal?

21/L

2009. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyat szeretnék, amitől tudnék fogyni. A lovaglást nem nekem találták ki, mert ügyetlen vagyok.
2009. aug. 14. 13:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Keress valami csapatsportot, a többiek, a csapat motiválja az embert a mozgásra. Ha inkább magányos farkas vagy, akkor hallgass közben mondjuk zenét, ami kikapcsolja az agyad, és nem azon pörögsz, hogy mi mindent csinálhatnál a sport helyett.
2009. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
régen én is így voltam. most már szívesen mozgok mert jobban érzem magam utána és mióta rendszeresen csinálom sokat változott a testem és ez is motivál. szerintem csak elkezdeni nehéz, de tényleg meg kell találnod a neked valót, én pl úszni szeretek, vagy mini stepperezem. a futás nem a kedvencem de néha azt is jólesik.
2009. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bicikli? Igazi, vagy szobakerékpár? Amugy napi 2 x fél óra séta is sokat segíthet eleinte, egy kis szénhidrátszegény diétával és 6 óra utáni nemevéssel kombinálva!
2009. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a hagyományos, utcai biciklizést szeretem. Nekem az változatosabb, mint a négy fal között tekerni. Jókat tudok csavarogni a város környékén. :)
2009. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáállás kérdése. Ha úgy állsz hozzá, hogy te nem szeretsz sportolni, és már valamilyen szinten előre azt várod, hogy az adott sport számodra csak szenvedést nyújt majd, hogy ez nem neked való, az egész csak időpocsékolás, és mennyi értelmesebb dolgot tudnál csinálni ehelyett, akkor nagyon nehéz lesz bármelyikben is örömet találni.

Ráadásul a legtöbb sport olyan, hogy ahhoz, hogy igazán élvezd, ahhoz már kell tudni valamelyest.


Én azt mondanám, hogy először ezt a mentális gátat kell áttörni. Jelölj ki X konkrét időpontot a héten, ami a sportnak van kijelölve, és akkor az legyen a sporté, még gondolatban se foglalkozz mással. Próbálj meg teljesen csak arra koncentrálni, amit csinálsz, legyen az úszás, futás, amit akarsz.

Eleinte nehéz lesz, aztán amikor már nem kötelező szenvedésként éled meg, amin minél előbb túl akarsz esni, hanem tudsz már azzal törődni,amit csinálsz, akkor majd elkezded szépen felfedezni, hogy jé, fejlődök, hogy kezdem megérteni, hogyan működik a testem, stb. és egy teljesen új világra csodálkozol rá.


A legfontosabb, hogy egyszer határozd el, hogy márpedig én rendszeresen sportolni fogok, és ebből ne engedj. Ne legyenek kifogások, megmagyarázások, most éppen miért nem. Ad meg a dolog kereteit - ez nagyon sokat segít - , és ne úgy tekints rá, mintha te most mártírságot vállalnál, vagy szívességet tennél. Csak magadnak teszel szívességet.

Ez így erősen hathat leírva, de az ember hajlamos így gondolkodni, és nagyon szereti magát szenvedőnek beállítani - tapasztalat. Mindenkinek át kell esnie azon a ponton, hogy de én ezt magamért csinálom, és nem fogok csak azért is szenvedni, hanem akkor már inkább megpróbálom élvezni, ha már úgyis eldöntöttem, hogy ezt csinálom.

2009. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!