Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent nektek a sportolás?...

Mit jelent nektek a sportolás? Élvezet vagy "kényszer"?

Figyelt kérdés

Kicsit részletesebben kifejteném, hogy mire gondolok.

Fiatalon aktívan sportoltam, aztán közel 20 év kihagyás következett. Két éve ismét edzésre járok, hetente többször. Alig várom az edzést, mert jó a társaság és le tudom vezetni a munka során felgyülemlett feszültséget. Szóval élvezem a mozgást.

Olvasom a sport témában írt kérdéseket és hozzászólásokat. Hogy lehetnék nagyobb, kisebb, vastagabb vékonyabb minél gyorsabban. Mit szedjek, mit ne szedjek. Ha lehetne az emberek egy része az egészséget és a jó alakot is interneten rendelné a fotelból. Számukra kínszenvedés és a cél eléréséhez szükséges rossz a mozgás. Sajnos a fitness ipar is erre épít és adja el az idióta szerkezeteket, hamis ábrándokkal és ígéretekkel. Én tudomásul vettem, hogy 20 év tunyaság nyomait nem fogom néhány hónap alatt elüntetni, de jó úton haladok.

Vélemény ?


2008. dec. 20. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát, én nemannyira szeretek mozogni, és hamar el is tunyulok, ha kevesebb mozgásra kényszerítenek rá... de hála ez külsőben nem látszik, max felcserélődik az izom meg a zsír de nem leszek nagyobb... még... mert még fiatal vagyok (21) ... van heti 1 táncom meg néha táncszőnyegezem, mer az utóbbi fun... a tánc meg musical stúdió ...
2008. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretek mozogni, viszont nem felülésekkel meg súlyzózással kínzom magam. Inkább eljárok lovagolni, biciklizni, úszni. Mondjuk szerencsés vagyok, mert sosem voltam hízékony, így mozoghatok kedvem szerint, nem kell az alakomat formálnom. Viszont a tartásomon, a gerincemen érzem, ha túl sok időt kihagyok. Sokkal jobb a közérzetem, ha rendszeresen sportolok.
2008. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Élvezet vagy kényszer? Mindkettő. Belső kényszer. :) Természetesen élvezem, szerintem semmit sem lehet sokáig muszájból csinálni.
2008. dec. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindkettő... :D

Élvezet, mert életem végéig ezzel szeretnék foglalkozni, a jövőmet erre építem, sportban szeretnék elhelyezkedni.

Kényszer, mert sajnos ehhez olyan sportágat is űznöm és tanulnom kell, amihez soha nem volt tehetségem, és soha nem is élveztem, még is hogy diplomám legyen...

2008. dec. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attol függ hogy szereted e a sportot vagy nem.

Én amikor Judoztam sokszor csak kényszerböl jártam edzésre :-( de amiota én döntöm el hogy mit akarok csinálni már nekem kell megkérnem a szüleimet hogy elmehessek edzésekre XD, szval sztem ha szereted akkor ÉLVEZET!!!

2008. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

"Én tudomásul vettem, hogy 20 év tunyaság nyomait nem fogom néhány hónap alatt elüntetni, de jó úton haladok.

Vélemény ?"

Eszre vetted, hogy munka nelkul nincs siker.

Ez azt jelenti, hogy a leheto legjobb uton haladsz!

Nezz szet a [link] lesz ott egy csomo hasznos dolog szamodra!

Oszinten gratulalok neked es sok sikert kivanok!

(Tigi)

2008. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
számomra maximálisn ÉLVEZET!! profi atlétaként el se tudnám képzeni az életemet a stadion és a futócipőm nélkül.. már abba is beletegedszem, ha csak egy napra is ki kell hagynom az edzést...
2009. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!