Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnák megszabadulni a...

Hogy tudnák megszabadulni a "nagy" hasamtól? Mit kellene csinálnom, hogy olyan legyek mint régebben?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem! Először is hízékony vagyok és most 170cm 77 kg vagyok. Régebben fociztam a középsuliba de mióta fősulira járok így meg nőt a hasam és a tomporom is.

Jövő nyáron már dolgoznom kell és bizony jó lenne ha olyan testem lenne ami vonzó csak azt nem tudom,hogyan álljak ennek az egésznek neki. A célom,hogy ne legyen rajtam felesleg de ez nem azt jelenti,hogy szét akarom magam gyúrni. Itt van a közelünkben egy sportcsarnok futópályával focipályával kezdésnek futni?? És kellene valami tanács,hogy ilyen tömegnövelő az kell-e? Vagy nem...bár én az ilyen bogyóktól kicsit félek. Az viszont tény és való,hogy szeretek enni is :))))



2012. nov. 7. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj + szálkásító diéta:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

Ha nincs súlyzós edzés, akkor mehet 2g x ttkg fehérje.

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2012. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Súlycsökkenés igen nagy arányban a táplálkozásodon múlik! Ez tény!! Amennyiben eddig még nem akkor most rendszeres mozgás (sport) beiktatása alap kell hogy legyen. Fehérjebeviteledet növelni, szénhidrát, és káros zsírok bevitelét pedig csökkentened kell. Fehérje esetén 2-4g/ttkg, szénhidrát 2g/ttkg, zsír kb. 0,3g/ttkg. Természetesen, életkorod, súlyod, és napi fizikai megterhelésed függvénye mindez. Proteinek vannak: hús, tojás, hal, savanyított tejtermékekben. Mivel a szilárd étkezéseddel fizikai képtelenség ezt a fenntebb jelezett protein mennyiséget bevinned, ezért tápkieg formájában fehérjét is enned kell. Olyan fehérjét kell választanod, amiben HOZZÁADOTT CUKOR (SZÉNHIDRÁT) NINCS! alapanyag szempontból két megoldás létezik. Vagy gyors Whey, vagy pedig napközbenre, ha nem jutsz megfelelő szilárd kajához, akkor vegyes (lassú-gyors felszívódásúra). Amenyiben helyesen választod meg, és minőségi proteint, olyat vásárolsz, amiben plusszban hozzáadott BCAA-t is tettek, elvileg az éhségérezetedet is csökkenteni tudod. Teltségérzetet fokozd zöldségek fogyasztásával. Tehát a szénhidrátot ne kenyérrel vagy ne kifilivel pótold.
2012. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!