Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A növényi fehérje miért nem...

A növényi fehérje miért nem olyan jó, mint az állati?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert nem teljes értékű fehérje, valamelyik(vagy több) esszenciális aminosav hiányzik.
2012. nov. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én pont a héten láttam egy képet, amin növények meg húsok voltak illetve egy szám, h hány százalékuk fehérje, aztán elég brutál volt az arány.

Szal a kép szerint mondjuk a karfiol fele fehérje...

Nem tudom mi igaz belőle.

2012. nov. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert fele a biológiai értéke, mint pl egy tejsavónak. Én pl nem is számolom a növényi fehérjéket, abból nem sok izom lesz.
2012. nov. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Antispecista válasza:

Szia!


Nem helyes, hogy nem "olyan jo", csak mas. Ha nem lenne jo es teljes erteku vegak es veganok nagy pacban lennenek! :)

2012. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
márpedig nem jó, sokkal kisebb a biológiai értéke, azaz a hasznosulása. Szerinted miért eszünk több, mint 500g húst naponta? Viccből? :) Nem, hanem az állati fehérjékből tudsz könnyebben izmot növelni.
2012. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!