Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok jó multivitaminokat...

Tudtok jó multivitaminokat mondani?

Figyelt kérdés
Már jó ideje végzek súlyzós edzést, mostanra rendbe raktam az étrendemet is, viszont valami multivitamint is hozzá kéne raknom. Ez eddig nem volt meg. Azt kérném, hogy olyan termékeket mondjatok, amelyek gyógyszertárban is kaphatók. Tudom, hogy nem sok ráció van benne, de hiába beszéltem erről a szüleimmel, ez az ő kérésük volt, hogy ne valamely tápkieges cég termékét vegyem. Sajnos nem sikerült eltüntetnem a viszolygásukat, hiába mondtam, hogy be vannak vizsgálva, és teljesen megbízhatóak, tartottam nekik egy 5 perces "kiselőadást" az egészről, mégsem tudtam őket meggyőzni, nem is lehet, úgyhogy ezt elfogadtam. Ti is kérlek fogadjátok el, hogy ez a szitu. Nem szívesen játszanám ki őket, ezért kérném, hogy, ha tudtok, mondjatok olyan multivitaminokat, amik megfelelnek a súlyzós edzés mellé, és gyógyszertárban is kaphatóak. :)
2012. okt. 28. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A patikában kapható bármelyik multivitamin készítmény max egy tengerimalacnak elég, szóval vegyed amelyik árban megfelelő, kb ugyanannyira kis dózist tartalmaznak. Eurovit, Béres Actival Max vagy Energia, Centrum, stb, mindegy. És majd, ha lesz lehetőséged vegyél inkább mega daily one-t, vitabolic-ot.:)
2012. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam, némely tápkiegcég termékét lehet már patikában is kapni (: Erre mit lépnének?

Sajnos a gyógyszertáras multivitaminok gyengébbek és drágábbak, mint amire szükséged lenne, cudar egy szitu :S

2012. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem... Esetleg valamely biobolt láncnak (pl. Natura) nincs valami elfogadhatóbb terméke? A kis dózis kikerülhető azzal, hogy az ajánlottnál többet veszek be, vagy ez nem ajánlatos?
2012. okt. 28. 13:16
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor jó a több tabletta, ha nincs sok vas benne, mert az egy férfinak pont elég 15-18mg és ez általában egy patikai vitaminkészítményben is benne van. Tehát olyanból mehetne több, amiben kevesebb van benne egyes nyomelemekből.

Vagy azt tudod tenni, hogy veszel napi egy tablettát a multiból és hozzá még veszel B complexet (PolyB) és még C-vitamint + Kalcium és Magnéziumot. Bár a polyb lehet, hogy receptköteles.

2012. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Közben néztem összetételeket, összehasonlítottam a Vitaboliccal és a Daily One-el, egy-egy említettet... Elég kiakasztó az eredmény. Van olyan vitamin, amelynek csupán tíz-huszadrésze van meg. 10-20 kapszulát pedig csak nem fogok betolni az arcba, úgyhogy tényleg szemléletes Montez hasonlata... :( Más ötlet?
2012. okt. 28. 13:23
 6/11 A kérdező kommentje:
Kalcium-magnézium és C-vitamin eddig is ment, ezt nem mondtam. :)
2012. okt. 28. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Bármelyiket megveheted. Nagyoön egyformák. Max többet eszel meg 1 adagban.
2012. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
mega daily one-t ajánlom. én is azt szedem. bár sajnos a benne lévő vitaminok nem késleltetett felszívódásúak (azt a vizelet színén jól nyomom lehet követni), így jórésze kárbamegy. de ha késleltetett lenne, akkor meg az ára szállna el az egekbe.
2012. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ember, olvasd már el a kérdést jobban.:)

Nem vehet csak patikában vitamint. Ha máshol is vehetne, akkor mi is a mega daily one-t és társait ajánlottuk volna.

2012. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mivel kissé reménytelen a helyzet, úgy döntöttem taktikát módosítok. Mégis megpróbálom meggyőzni őket, ehhez viszont kérem a segítségeteket. Milyen érveket tudok felhozni egyrészt úgy egyáltalán a multivitaminok szedése mellett, másrészt amellett, hogy miért jó a "nem patikásat" venni? :)
2012. okt. 29. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!