Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A táőlálék-kiegészítők mennyir...

A táőlálék-kiegészítők mennyire járulnak hozzá az izomtömeg növekedéséhez?

Figyelt kérdés
vannak ezek a méregdrága turmixok, meg tabletták.. az aki ilyeneket szed gyorsabban izmosodik? van ennek valami mellékhatása?
2009. aug. 9. 01:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. A fehérjekészítményeknek nincs semmiféle mellékhatásuk. Csak fehérje, meg egy rakat vitamin meg szénhidrát. Arra jó, hogy ha aznap nem jutsz elég fehérjéhez, mert nincs otthon kaja, vagy mert nincs időd vagy kedved csinálni, akkor ezzel kipótolod az étrendedet.


Mert ugye azt tudod, hogy az izomzat fehérjék nélkül nem növekszik.

Valóban kicsit drágák, én inkább zabpelyhen és konzerves halon élek emiatt, amikor nincs itthon rendes kaja. Persze ha lenne pénzem biztos beújítanék pár dobozzal.

2009. aug. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2009. aug. 9. 03:00
 3/8 A kérdező kommentje:
volt egy ismerősöm, aki ilyenekkel tömte magát... és kb egy fél év alatt izmosodott meg annyira mint én 2 év alat.. (én nem probáltam még ki ilyet), de jött a nyáriszünet, és kihagyta az eddzéseket (énis), és mikor kezdődött megint a suli, ő sokkal jobban le volt eresztve mint én.. csak ezért érdekel :)
2009. aug. 9. 03:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ez kb. azért volt, mert lehetséges hogy neki jobb a genetikája vagy jobban kajázott mint te, ezért ő fél év alatt elérte amit te két év alatt és ha kb. ugyanolyan szinten voltatok akkor ezért a nyári kihagyás miatt kb. ugyanugy néztetek ki, ha meg jobban leeresztett mint te az azért van mert szimplán olyan a genetikája.


A táplálékkiegészítőknek NINCS izomnövelő hatásuk, csak kiegészíti az étrendedet plusz fehérjével, vitaminokkal stb. Aki abba hagyja a táplálékkiegészítők szedését, az nem esik szét napok alatt mint ahogy azt mindenki hiszi!

2009. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm. :)
2009. aug. 9. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
jah, az hogy jobban leeresztett nem a tápkiegek miatt van. Ha az izom nem kap terhelést, (nem edzel) akkor szépen fokozatosan leépíti magát.
2009. aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hali!


A táplálékkiegészítőknek sok fajtája van! Vannak fehérjék melyekből létezik úgymond "BIO" mely ahhogy az előttem szóló is írta nem fúj fel csak az alap szükségleteket elégíti ki, és vannak melyek felfújnak, tehát az izom tömeged nem lesz nagyobb csupán szétnyújtja az izomrostokam amiből pár edzék kihagyása után szép leeresztett löttyedt karjaid lesznek. Van úgynevezett kreatin, mellyel kúrát szoktak csinálni, mellyel ezt szedik kb. 1 hónapig megtelik a karod vízzel majd az lemegy és nő az izomtömeged is, DE oké hogy most ezeket beszeded és nagy karokkal igazi faszagyerek leszel de nem most hanem majd 60 éves korodban olyan veseproblémáid lesznek meg leeresztessz hogy 1000szer megbánod az egészet! Én azt tudom ajállani, hogy alakíts ki egy normális étrendet, edzéstervel és akár beszerezhetsz egy "BIO" fehérjét. ;)

2009. aug. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát ez azért nemigy müködik. a kreatin a sejten belül köti meg a vizet, ezért az izomsejt több tápanyagot tud felvenni. a víz késöbb kimegy és megmarad a száraz izomtömeg. (vagy valahogy igy :D) lényeg hogy amiket a boltokban árulnak tápkieget azoknak nincsen semmilyen káros hatásuk!! izomtömeg növekedést is csak ha jó az étrended akkor vált ki. Azok a sztorik hogy ez meg ezaz ismerősöm fiatalkorában nagy kigyúrt volt és hogy leeresztett és most 50évesen szivbeteg azok mind hazugságok, mivel az ő fiatalkorában még nemvoltak táplálékkiegészítők!
2009. aug. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!