Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aerob vagy az anaerob...

Az aerob vagy az anaerob mozgást kell előbb végezni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy mivel kéne kezdeni az edzést, az aerob vagy az anaerob mozgásokkal?
2012. okt. 17. 16:15
1 2
 1/14 *Glissade* ***** válasza:

Szerintem külön napon kell a kettőt.


Szerintem, ha anaerobbal kezdesz, akkor már tuti nem lesz erőd az aerobhoz!

Viszont egy konditermes ismerősöm meg azt mondta, hogy a súlyzózás elött, nem szabad aerob mozgást végezni, hanem utána kell.

Tehát pont a fordítva...


Én nem tudom...:)

2012. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen egy edzésen belül kell elvégezni a kettöt, akkor elöbb mindig az anaerobbal kell kezdeni!


Egy edzésen belüli sorrend(ennyi nem lehet amúgy):

1.taktika

2.koordináció

3.gyorsaság

4.erö

5.gyorsasàgi allóképesség

6.erö àllóképesség

7.állóképesség

2012. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindig a súlyzós edzéssel kell kezdeni előbb, ez teljesen alap. Utána mehet aerob edzés. Fordítva nem lenne erő a súlyzós edzéshez. A másik pedig, hogy azért is célszerű így, mert az anaerob edzés során a ch-t használod fel, így az után következő aerob edzésnél hamarabb lesz a zsír energiaforrás. De a kettő között nem árt egy kis bcaa vagy glutamin, hogy ne legyen izomvesztés. A legjobb viszont, ha minél távolabb van a két edzés egymástól.
2012. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 *Glissade* ***** válasza:
De a súlyzós edzés után, nem biztos, hogy kedve lesz még futni is.
2012. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez nem kedv és vita kérdése. Alapszabály és kész.:)
2012. okt. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sznofru ***** válasza:
Futás helyett lehet gyaloglás is, vagy kerékpár. De ha nem bírja, akkor menjen külön napon. Gondolom nem minden nap van súlyzós edzés.
2012. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A másik pedig, hogy nálam is van, hogy nincs kedvem lábedzést végezni. És akkor mi van? Nem lábazok akkor? Hát de! Mivel ez nem kedv kérdése, nem nyafogok, hanem teszem a dolgom és edzek, mert tudom, hogy mit akarok elérni.
2012. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 *Glissade* ***** válasza:

Eszemben sincs vitázni...:)

Mindenben igazad van Montez:)

De én épp tegnap jöttem rá, hogy nem feltétlenűl kéne annyi mindent mozogni egy nap, mert már 3x is lesérültem mostanság, és nem mehettem edzeni:S

Ráadásúl még még csak nem is erőltettem túl!

Szóval jobb mindent külön napon csinálni!

Ha nem akar a kedves kérdező, úgy járni, ahogyan én!

2012. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
igen, jobb külön napon. Én nem is mondom, hogy túlzásba kell vinni, heti 4 edzésem van, de az kemény még ennyi évesen is.:) + két foci.
2012. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 *Glissade* ***** válasza:
Montez! Olyan mázlista vagy:S
2012. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!