Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve, mit...

Kétségbe vagyok esve, mit sportoljak?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és iszonyú magas a pulzusszámom nyugalmi állapotban. A 160 átlagosnak mondható, de felmegy 180-ig is. Senki nem tudja,hogy mitől van, most hagytam abba a dohányzást és szeretnék egy kicsit javítani az állapotomon. Az orvos azt mondta,hogy ne sportoljak olyat, ami emeli a pulzusszámot, ő konditermet tudna elképzelni nekem. Nekem viszont ahhoz semmi kedvem, ráadásul vidéken élek, nincs is konditerem. A biciklizés vagy az itthoni torna jó? Mit csináljak? Mindentől nagyon hamar kifulladok. :(
2012. szept. 28. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Taichi.

Azon túl, hogy harcművészet tagadhatatlanul az egyik legegészségesebb mozgásforma.


Biztos, hogy az egészségedben valami nincs rendben. Pesten Taichi iskolát is tudok ajánlani, és orvost is. Táplálkozással 99,9%-hogy nincs minden rendben nálad, VISZONT azt nem tudom, hogy ennek van-e köze az állapotodhoz.

Táplálkozásban tudok segíteni itt is, edzést és hagyományos kínai orvost csak a fővárosban tudok ajánlani.

2012. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Abban biztos vagyok, hogy erre nem lesz pénzem a közeljövőben. Az utazásom is nagyon drága volna Pestre, hát még a kínai orvos és a sport.


Nem hiszem,hogy a táplálkozásommal nagy bajok lennének, erre igyekszem odafigyelni, persze nem ártana még jobban.


Köszönöm még egyszer, de én inkább olyasmire gondoltam, amit egyedül is tudok csinálni.

2012. szept. 28. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:

kezitcsókolom, valamit nagyon eltetszett számolni, mer ha 160 a nyugalmi pulzusod, akkor a doki nem enged haza, hanem mész a kardiológiára, mentővel, kivizsgálásra, ugyanis ez életveszélyes állapot. 100 feletti nyugalmi pulzus esetén egy Holter monitorozás alap, ugyanis a magas pulzus szívizom betegségre, ingerképzési zavarra utal.


az orvosod meg hülye, a konditerem is emeli a pulzust ideiglenesen. mint minden testmozgás.


viszont, ha azt mondta, hogy amúgy a szíved rendben van, akkor azt sportolhatsz, amit akarsz.

2012. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Volt holter vizsgálat, éppen ebből tudom, de akkor elnéztem valamit? Már nem tudom,hogy mi van.
2012. szept. 28. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Hehe.. Szóval anyagiak ide vagy oda, taichiban és jógában gondolkodj. Keringési, szív problémák esetén is.



Táplálkozásnál vedd figyelembe, hogy csak a dietetikusok szerint egészségesek a teljes kiőrlésű gabonák és a tej, de mióta az emberek ezt eszik érdekesebbnél érdekesebb betegségek jönnek elő. Az elhízás szinte már unalmas. Számomra is sokkal érdekesebbek az elhízás mögött álló hormonproblémák, amelyeket például a glutén által kiváltott autoimmun pajzsmirigy károsodás vált ki. Na ez a szép.


Ugyan úgy tej-gluténmentes, alacsony szénhidrát tartalmú táplálkozást igényel, mint amire minden embernek szüksége lenne.

Hús, zsírok a közhiedelemmel szemben nem ártanak, soha nem is ártottak a szívnek. Sőt, kevés zsírbevitel értelemszerűen kockázatot jelent, hiszen egy fontos sejtalkotóról van szó. De mondjuk az omega3 ellátottságnak különösen nagy szerepe van. Hihetetlen mennyi mindenen segíthet a megfelelő mennyiség bevitele.

2012. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kondizás közben a sorozatok alatt magas a pulzus, nem is kicsit.
2012. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 aikiboxer ***** válasza:

A 160 az nem a vérnyomásod?! Ha most megméred a pulzusodat, mennyit mérsz?

Amúgy jógát vagy pilatest javasolnék így látatlanban.

2012. okt. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!