Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kreatin kúra hanyagolása?

Kreatin kúra hanyagolása?

Figyelt kérdés

Szép napot!


14Éves vagyok, pontosan 20napja kezdtem a kreatin kúrámat.


Nemrégiben kaptam egy Hepatitis B védőoltást, illetve most antibiotikumos kúrán vagyok, a suliban elég nagy járványok vannak. Kérdésem az alábbi:


-Abbahagyjam a kreatin szedését a betegségi időszakom alatt?


-Nem lehet valami bajom, ha több gyógyszert is beveszek a kreatin mellé?


-Mennyi ideig hanyagoljam a kreát, ha szerintetek abba kell egy ideig hagynom?


Illetve egy olyan kérdésem is lenne, hogy szerintetek egy 14 éves gyerek mennyi idő alatt emészti meg a csirkemellet meg a rizst egy étkezés után? Tehát kb. mennyire lehet gyors az emésztésem? Köszi!



2012. szept. 27. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszerszedés mindenképpen rossz. Általában van jobb gyógyulási út a gyógyszereknél, most már mindegy.


A kreatint nem fogja befolyásolni (emiatt ne hagyd abba). Bár mivel nem edzel, ezért lehet fölösleges.. Másrészt, mit edzel 14 évesen, amihez krea kell? Testépíteni fölösleges.. De ez már a te dolgod, nem szólok bele.


Hasznosabb válasz lesz viszont, hogy:

a gyógyulásodig, edzés folytatásáig hagyd a kreatint, ha abbahagyod.

anyagcserét nehéz számolni, a kalóriáknak pedig semmi értelme önmagában, hiszen csak egy fizikai mennyiség. emésztésre sem tudunk mit mondani, alig ismerjük az emberi test energetikáját, emésztést, élelmiszerek hatását a testünkre.


Amennyire ismerjük az alapján annyit tudok tanácsolni: a csirkét zöldséggel edd, ne rizzsel. A rizs ch forrás, amit nem kellene megenni, a szervezeted állít elő elég cukrot. Edzés mellett is.

A keményítő viszont lassan tönkreteszi a vércukor szabályozásod, jönnek 40-50 éves kortól a cukorbetegség, elhízás stb. stb. Ebben még komoly szerepe van a gabonáknak (teljes őrlésű kenyér, müzlis és a többi ilyen sz.arnak) és a tejnek (marha inzulin, növekedési hormonok).


Ezeket nagyon el kéne hagyni, hogy edzésen jó teljesítményt adj le, illetve hogy egészséges maradj.

2012. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hússal (hal, baromfi) már eleve kreatint viszel be.

Gondolom ezeket továbbra is enni fogod?!?!

Pl. ha megeszel 100g marhahást kb. 500mg creatinhoz juthatsz.



Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy alapélelmiszerrel is beviszed, tehát nem valószínű, hogy napi 3g creatin bevitel bármilyen problémát is okozna.


De mért nem kérdezed meg a háziorvosodat?

2012. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert a háziorvosa lópikulát nem fog érteni a dologhoz, felír neki még egy kis antibiotikumot (jó is az, végül is kit érdekelnek a gyógyszer mellékhatások).
2012. szept. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így van, már hétfő óta itthon fekszem. A kreatint pedig egyáltalán nem bántam meg, futásnál pl. amit eddig végig kocogtam, az majdhogynem sprintelve elmegy...
2012. szept. 27. 15:45
 5/7 Linkoln ***** válasza:

Hidd el nem a kreatintól... :D

Sok profi futó nem is eszik külön kreatint.

2012. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Linkoln ***** válasza:
Kiegészítve magam a kreatin nem hülyeség, elég jól megdobja először a teljesítményt, meg mértékkel kicsit fenn tud tartani egy kis plussz teljesítményt, de önmagában nem sokat számít mondjuk a futásod tempóján.
2012. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az placebó, de az is valami.


Inkább sprintelj rövidebb ideig de keményen, a lassú - de sok futásnak nincsen értelme. 1. nem fog annyira fejleszteni. 2. az ízületeid miatt még 5-6-8 évig nem fogsz semennyit se aggódni, na de majd utána arra is figyelni fogsz, és ez nagyon helyes.

3. egyszerűen jobb hatása van a sprintnek, az egész szervezetre.

2012. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!