Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy / hogy nem kényelmes a...

Hogy / hogy nem kényelmes a lótusz ülés?

Figyelt kérdés

A barátom meg én neki álltunk együtt nyújtani.

Én már évek óta sportolok, és elég laza vagyok, olyan szinten hogy nekem lent van a spárgám, neki közel sincs.

De viszont mikor a lótusz ülésre nyújtottunk, én majd megszakadtam a lépésekben, nem is tudtam megcsinálni a teljes lótuszt.

Ő viszont olyan szinten lazán rakta fel a lábait a combjaira illetve kényelmesen ült benne mintha ez természetes lenne.

Ez hogy lehet? soha életében nem nyújtott rá mégis természetesen csinálta meg.

Én már egy ideje rendszeresen nyújtok rá, mégsem megy még.


2012. szept. 25. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Adottság.

Illetve a jóga speciális nyújtás, amire nem készültél. Neki meg eleve könnyebben megy, ennyi az oka.

2012. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jelentem, 29 éves ffi vagyok, ugyanez a helyzet nálam is.

A lótuszülést simán megcsinálom, viszont az izmaim elég merevek. Ha nyújtott lábbal lehajolok, még a bokám sem érem el.

Mellesleg én is sportolok évek óta. :)

2012. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

teljesen más lazaság kell a lótuszhoz, mint a spárgához. pl flexibilis térdek is kellenek, a spárgánál meg tökmindegy. a férfiaknak a spárga nehezebben megy.


http://www.youtube.com/watch?v=OktcKhtMQ88

2012. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Arra a válaszra jutottam, hogy kötött izom miatt, akiknek könnyen megy, amellett hogy más sehogy, azoknak "nincs izmuk" ami meg van kötve.


Arra célzok, hogy ez így van nála ahogy irtam: "soha életében nem nyújtott rá mégis természetesen csinálta meg."


Ez mennyire reális elmélet?

2012. dec. 1. 12:19
 5/6 WillSmith válasza:
nekem sem megy csak a normál török ülés kezdetben az is nehezen lotusz meg egyáltalán nem megy megszagadok mikor probálom a térdeim és a comb izmom pedig merev marad mi lehet az ok
2013. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
baromság az elméleted. a "lazaság" idegrendszeri eredetű dolog, amikor a proprioceptív receptorok azt érzik, hogy veszély van, legátolják az izületek mozgástartományát. a nyújtás során megtanítod a testnek, hogy amit veszélyesnek érez, az valójában nem veszélyes.
2013. febr. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!