Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » CrossFit, Kettlebell vagy...

CrossFit, Kettlebell vagy Chalistenic? Melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk kettőt kombinálunk az nem megy a másik rovására?

Melyikkel lehet gyorsabb eredményt elérni?

Már erő és fogyás szempontjából?

Melyik ad jobb állóképességet?

Melyikvigyáz jobban a testi egészségre,izületekre?

Ha van bokasüllyedés?

Vagy teljesen feleslege összehasonlítani őket?

Valahol azt olvasta,hogy a cikk írója elkezdett a saját testsúlyával edezni és még a lúdtalpa is rendbejött.

Mondjuk ezt nem hiszem el!!



2012. szept. 13. 21:02
 1/7 A kérdező kommentje:

A CrossFit és Kettlebell edzések tényleg ilyen rövidek?

Fél óra,40 perc vagy rövidebb? Az elég?

2012. szept. 13. 21:05
 2/7 anonim ***** válasza:

a crossfittben benne van a kettlebell is,meg a chalistenic is,tehát egyértelműen kombinálható.

pl itt

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=IprifYL-G2o..

amúgy meg a saját testsúlyos edzés nem ad állóképességet.

erőállóképesség amit ad.

2012. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek a típusú sportok nagyon jól erősítik a gerinc melletti izmokat, mélyhátizmokat, ezzel a tartást is, így van rá esély, hogy egy mozgásszervi betegség javuljon, ha nem is jön teljesen rendbe.

Én Kettlebellezel, és mellé Fegyencet használok. Vannak Crossfites ismerőseim így tudok nagyjából viszonyítani.

Mind a kettő jó, sok féle edzésformára. Kardio, erőnövelés, állóképesség növelés, stb.

1.) Szerintem a Kettlebell-Chalistenic vagy Crossfit-Chalistenic jó kombó lenne.

2.) Mivel bellezem, nyilván azt fogom reklámozni: Kettlebell! :)

3.) Azt mondják az okosok, hogy a bellel, havi 1% testzsírtól lehet megszabadulni. Ezt mondjuk nem biztos, hogy el is kell hinni, de az biztos, hogy nagyon jól fogyaszt, ezt a saját testemen is tapasztaltam az idők alatt. Ugyan ez a sport iszonyatos erőt adott már rövid idő alatt, és még most is hetente lepődöm meg magamon.

4.) Ezt sajnos nem tudom eldönteni, ki kellene próbálni hozzá a Crossfitet. De ld. 2.)

5.) A kettlebellben szinte minden gyakorlat úgy lett kitalálva , hogy a használó ne sérülhessen. (ha csak nem olyan hülye, hogy direkt nem jól csinálja), talán ezt emelném ki a testi épséges kérdésedre.

6.) Bokasűllyedéssel először egy olyan orvost kéne meginterjúvolni, aki ismeri ezeket a sportokat.

Igazából valóban felesleges összehasonlítani őket, ez inkább szimpátia alapján dől el. Én lementem az első bell edzésemre, és szerelem első látásra volt. :) Mondjuk a társaság is kifejezetten jó. Ide már nem a tizenéves vérpistikék járnak, akik ha már nem megy, egyből koxolnak, hanem felnőtt emberek, (van, hogy 40+) akik tenni szeretnének magukért.

2012. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. válaszolóra reagálva még. A legtöbb Crossfitnek nevezett helyen (mivel Magyarországon csak 2 cég birtokolja a Crossfit nevet), nem RKC Kettlebellt tanulsz, hanem valami, már bocsánat, de elb*szott módszert. Sok Crossfites barátom mesélte, hogy mit csináltak a bellel, és eléggé sokkolt néha.
2012. szept. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Melyikből heti hány edzésre érdemes eljárni?
2012. szept. 14. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Kettlebellnél heti 2 edzés az alapár. Ehhez jön általában +1 kiegészítő edzés, ha már 3-4 hónapja nyomod, akkor érdemes ezt kihasználni, ez nálunk +5ezer/hó.

Crossfitnél is hasonlóan, bár ott ha jól tudom 3 edzés az alap. Edzőfüggő.

Chalistenicet pedig külön nem tudom, hogy tanítják-e. Általában valamibe be van építve, mivel a Fegyenc is egy Chalistenic edzésterv, így azzal nyomják.

2012. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én most jelenleg kettőt csinálok crossfitezek és kettlebell edzésekre járok. Eddig tapasztalatom szerint a kettlebell íntenzivebb és keményebb mint a crossfit. A crossfit-be benne van minden de a kettlebell szerintem keményebb. Egy gond van ezekkel a sportokkal hogy nagyon nem olcsók, nehéz őket havonta kifizetni..
2013. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!