Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egyszerű mégis hatékony...

Egyszerű mégis hatékony étrend létezik?

Figyelt kérdés

Ha igen nagyon kíváncsi lennék rá.

Több évig triatlonoztam, 19 éves vagyok és most megyek egyetemre, de ezen nyáron világossá vált (keserű tapasztalatok lányokkal:S), hogy hiába vagyok szálkás és izmos is, ha emelett vékony.

32 cm a felkarom kerülete befeszítve, a mellkasomé 93cm és 181 cm vagyok.

Szóval megelégeltem a vézna létet és szeretnék konditerembe járni és normálisan kajálni, hogy felszedjek pár kilót, de sajnos nincs pénzem és időm se nagyon napi 1 kiló csirkét venni rizzsel ráadásul még meg is enni. Ráadásul szüleim is hőbörögnének, hogy külön kéne nekem főzni meg balblabla. Nem tudok egyszerre sokat enni.

Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok:D Előre is köszönöm!



2012. szept. 8. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tömegnövelő étrend kéne.

napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]


Csirkemell helyett mehet csirkecomb vagy hal is. A ch pedig nem drága

2012. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A paramétereidből gyanítom, hogy nem lehetsz 70 kilónál sokkal több. Én alacsonyabb vagyok mint Te, csak kicsivel jobbak a paramétereim, de én mondjuk zsírosabb alkat vagyok...na mindegy, szóval leírom az étrendem, ami szerintem Neked is megfelelne, ha valóban ennyi a súlyod.

1. 100g zabpehely + 30g fehérje (Ezt kiválthatod egy konzerv tonhallal)

2. 150g csirke + 125g rizs + 100g zöldség

3. 150g csirke + 125g rizs + 100g zöldség

EDZÉS

4. Itt nekem egy turmix következik, jó lenne, Te is tudnál venni és legalább edzés napokon edzés után leküldeni egy adagot 50g szőlőcukorral (glükóz)

5. 200g csirke + 125g rizs

6. 100g sovány túró


Ennél egyszerűbb tömegnövelő étrend nincs.

Az árak pedig napra lebontva nem vészesek:

500g csirkemell (ez a legdrágább) 700ft

100g zabpehely 40ft (500g, Spar, 199Ft)

375g rizs (gyors, főzőtasakos rizs "Riceland", Tescoban 2x125g kiszerelés 169Ft. De ha tudsz főzni rizst, akkor kilóját megkapod 200ft körül)

450g-os fagyasztott zöldséget (brokkoli, kelbimbó, spenót) már kapsz 2-300ft körül, ezt én 2 napra osztom be.

A sovány túró fél kilós kiszerelésben van a Tescoban (saját márkás) és 300ft. Ez 5 napra elég értelemszerűen.

Tehát úgy durván 1200-1300 a napi kajám.

Itt most több út is lehetséges neked.

Első, hogy megtanulsz főzni. Nem egy nagy dolog, a hús + rizs + zöldség egész napra 30-40 perc alatt kész is van.

Második, hogy édesanyádnak elmondod, hogy nem pluszba megy ez a költségvetéshez, a Te adagod vegye ki a "közös" kajából. Ha az idő miatt para, hogy külön főzzön, akkor lásd "első" pont. :)

Az egyszerre sokat evés nem is jó dolog, szépen szét kell osztani adagokra. Én pl 3 felé osztom a szilárd kaját, de ha nem tudsz egyszerre annyit enni akkor szétszeded jobban. Az nem baj, ha folyamatosan kajálsz, legalább egyenletesebb a tápanyagok felszívódása is.

2012. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
van. ha éhes vagy eszel
2012. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!