Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után mit és hogyan...

Futás után mit és hogyan érdemes enni?

Figyelt kérdés

Kezdő futó vagyok, kb 5km-t futok esténként, kb fél óra-40 perc alatt. Előtte másfél-1 órával már nem nagyon eszek, mert akkor fáj a hasam futás alatt, utána viszont nagyon éhes vagyok. MIvel nem csak kondit szeretnék, hanem picit fogyni is általában ha hazaérek sajtot, zöldséget felvágottat eszek, szénhidrátot nemigen, max egy pici majonéz, de az tényleg kevés.

Ez jó vagy valahogy máshogyan kéne? Kb 8-9 felé érek vissza, de nagyon éhes vagyok, tehát a 6 után nem eszünk szabály megdől. Korgó gyomorral nem tudok aludni és másnap fáj a hasam is. Vagy éhesen kéne lefeküdni?

Köszi a tanácsokat!


2012. szept. 5. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
futás után szénhidrátot ajánlok hogy visszanyerd az erődet, és ha az izom is lényeg valamennyire, akkor fehérjét, regenerálja az izmot és segít az izomnövekedésben. 19/f
2012. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ezt a 6 után meg nem eszünk dolgot én sosem értettem, csak a hülyék találták ki...szerintem mindenki tudja milyen rohadt szar üres hassal lefeküdni...nyugodtan egyél este is, csak ne pörkölttel tömd tele magad, hanem pl háztartási keksz, vagy ilyen könnyebb kaja, és csak épp amennyi elég!
2012. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Általában egy virsli, pár szelet sajt, egy paradicsom, egy paprika, néha még felvágott. Ezzel jóllakottnak érzem magam, de mégsem ettem 1000 kalóriát.

Igazság szerint izommal még tovább is bírnám, de tüdővel nem megy, abban kell sokat fejlődni. Ha már futás, akkor azt hogyan érdemes? Mindig kicsit erőltetni a végét egy picit és úgy bírom majd jobban vagy annyit, ami jólesik és fokozatosan úgyis jön a javulás?

2012. szept. 5. 22:14
 4/9 poiu ***** válasza:

A 6 után szabály nem hülyeség, de nem a 6 a lényeg, ahnem hogy próbáld elhúzni két étkezés között az időt. A 6 órai szabály ennek fájdalommentes módja. De mem túl fontos.

Egy profi futó edzés után gyors szénhidrátot is eszik, hogy visszaröltse a glikogén raktárat. A Te futásod 30-40 perc alatt nem üríti ki a raktárkézsletedet, tehát erre nincs szükséged. Szerintem jól csinálod, egyél lassú szénhidrátot (zöldség, kevés gyümölcs) és fehérjét nem sok zsírral.

2012. szept. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 poiu ***** válasza:

Ja a futás. Gyorsabban fejlődzs, ha a kényelmesebben kocogsz, de beiktatsz néhány rövid sprintet (nem kell túlzásba esni). Mondjuk 10 mp futás tiszta erőből, és ahogy fejlődsz, növelheted a sprintek számát, ezek között kényelmes kocogás. (A virsliből van ok, de a zöme szemétnek minősül. Olvasd el, hogy mi van benne.)

Ne feküdj le éhesen. De ha 10-kor eszel, és meg tudod tenni, akkor a reggelit húzd el de. 9-10-ig.

2012. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, ezt még olvasni is rossz volt?

Mi az hogy 6 után nem eszünk? Mi az hogy keksz? Két étkezés közti idő elnyújtása?


Minőségi ételeket eszünk: párolt sovány hús, összetett szénhidrát, nyers zöldség, telítetlen zsírsav, vitaminok, víz. Lehetőleg 3 óránként.

Pontosan mi a célod a futással? Kondid és izmod nem lesz tőle, csak állóképességed.

2012. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Állóképességjavítás és egy kis fogyás. 171 centi vagyok és olyan 62kg, inkább feszesítést mondanék. Nagy izmokat nem várok, főleg lányként, inkább egy picit karcsúsodnék.
2012. szept. 6. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan súlyokkal nyomnád, mint én, akkor se lennének nagy izmaid. Viszont feszesebb és formásabb lennél. Ha lefutod magadról a maradék izmod, azt fogjuk hinni mi férfiak, hogy nem kapsz otthon rendesen enni. :)

Ha viszont szép formás testet építsz fel, akkor nem hiszünk semmit, gondolkodni sem fogunk tudni. :)

2012. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én erről a 6 órás szabályról annyit tudok, hogy lefekvés előtt 2-3-4 órával ne egyél. Főleg akkor ne, ha mondjuk ez a pár óra üléssel telik el.
2012. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!