Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ötletek, tapasztalatok,...

Ötletek, tapasztalatok, weboldalak az életmód váltásommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az adatok:

Nő, 24 éves

170 cm

58 kg


A célom, hogy áttérjek egészséges életmódra:


1. Leszokni a dohányzásról (napi 10-12 szál, szürke, nem túl erős cigi)


2. Elkezdtem futni, a futás mellé szeretnék olyan étrendet, amivel fogyni tudok. Nem szeretnék sokat, 52-55 között. 55 kg-mon még hurkás vagyok.


4. Ha elértem a célom (ez több időt vesz igénybe tudom), akkor súly megtartó étrend, futás mellett.



Nekem az is jó, ha csak web oldakat tudtok ajánlani.

Köszönöm!



2012. szept. 3. 09:44
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

változatos legyen az étrend, meglegyen az összes tápanyagfajta bevitel, vitaminok, rostos ételes, emellett napi 2-3 liter folyadék, pl víz vagy rostos gyümölcslé. Edzéssel lelehet adni rengeteget, jól fel kell öltözni, hogy szakadjon rólad a víz, úgy menj futni és akkor 1 hét után látszik az eredmény. jót tehet még a felülés, fekvőtámasz, törzsemelés és a guggolás. guggoláshoz szerintem ez jó módszer: palackokba 10 liter vizet tegyél be egy hátizsákba, majd azzal guggolj (lehet h hülyén hangzik, de hatékony, ettől szép erős lesz a lábad.)

has edzésnek jók ezek a gyakorlatok: http://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo&feature=fvst

2012. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 poiu ***** válasza:

Én az Első javaslatának az ellentétét ajánlom. Ne igyál gyümölcslevet, az koncentrált fruktóz. Gyümölcsöt ehetsz. Ne fuss gumilepedőben, mert azzal csak a víz megy le, viszont rontja a teljesítményed, tehát kevesebbet tudsz futni és zsírt égetni. Ha szeretsz futni, fuss. Ha túl sok idő vagy szenvedés, 10 perc intervallum tréning hetente 3-szor elegendő. Valami anaerob erősítés is kellene (pl. fegyencedzés vagy súlyzózás).

Étrend: sok zöldség és hús, gyümölcs mértékkel. A fogyási időszakban legjobb teljesen kiiktatni a keményítőt (kenyér, rizs, krumpli, tészta stb.). Ez az étrend jó a megtartáshoz is - bár ekkor vszínűleg szükséged lesz valamennyi keményítőre... Látni fogod.

2012. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 poiu ***** válasza:
*sok zöldség és sok hús, de gyümölcs csak mértékkel. Az Első javaslata a guggolásra jó!
2012. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesebben olvassuk a kérdést, láthatjuk, hogy a cigin kívül a súlyán, a formáján szeretne alakítani.


Ha a futással lesorvasztja magáról az izmot, lehet hogy nem fog túl jól mutatni.


Amellett, hogy gratulálunk az életmód váltásához (ez már önmagában dicsérendő), szerintem ajánlhatjuk neki a súlyzós edzéseket is, hogy szép formás legyen.

2012. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. szept. 4. 08:04
 6/16 A kérdező kommentje:

Ez most lehet, hogy hülye kérdés, de a futás által vesztett energiát mivel jobb pótolni? Szénhidráttal vagy hússal? A másnapra gondolok, nem futás után pár órára.


Tegnap voltunk futni és most annyira fáradt vagyok. Igaz, ez a kellemes fáradság van rajtam, de így akkor sem lehet dolgozni :)

2012. szept. 4. 08:07
 7/16 anonim ***** válasza:

A szénhidrát energiaforrás. A fehérjét a szervezetünk inkább újjáépítésre, fenntartásra használja.

A szénhidrát mennyiséggel a tömeged tudod szabályozni, több szénhidrát = tömegnövelés, kevesebb = szálkásítás.

2012. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm :)
2012. szept. 4. 09:11
 9/16 anonim ***** válasza:

Szívesen, de ennyi infó ne legyen elég!


Keress, kutass új összefüggések után. Az edzésünk, ha valamiről nem tudunk, eredménytelen maradhat, és ez elveheti a lelkesedést. Én kb. 7 évet buktam így. :)

2012. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem nagyon van szókincsem (erre ötlet esetleg :) már elkezdtem olvasni) és emiatt nem tudom, hogy kereshetnék rá dolgokra a neten. H beírom, hogy futás, akkor kevés dologra kapok választ.


Pl van az a bizonyos pulzus tartomány, amit ha tudsz tartani sokkal hatásosabb a futás (erőnlétileg is és fogyásként is). Na ezt hogy írjam be?


Megpróbálkozok a "futás pulzus" -al

2012. szept. 4. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!