Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lehet minden nap edzeni...

Miért lehet minden nap edzeni a hasizmot?

Figyelt kérdés

Az edzésnél nagyon fontos szerepe van a regenerálódásnak, ami alatt a megfelelő mennyiségű alvást és pihenést értjük, hiszen csak így tudnak fejlődni az izmok. Ezért nem szabad két egy mást követő napon ugyan arra izomra edzeni, sőt még edzeni sem szabadna. Azt is hallottam, hogy két nap pihenő kell egy-egy izomnak. Sok testépítőnek olyan edzés terve van, hogy egy izom csoportot csak egyszer edz egy héten. De a hasizmot minden alkalommal.

De én mindenhol azt olvasom, hogy a hasat lehet minden nap. Miben más a hasizmunk mint bármelyik másik?

"Nem igényel regenerálódást a növekedéshez." Ez mégis mit jelentsen? És az, hogy nem kell növelni?

Ez nekem egy kicsit bonyolult, valaki légyen szíves és magyarázza el. Köszönöm.



2012. aug. 31. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hasizmot sem érdemes minden nap edzeni, mert igaz, hogy hamarabb regenerálódik, de kell neki legalább 48 óra. Heti kétszer-háromszor szokás edzeni. A vádli is ilyen, a többi izomcsoportra heti egy is elég.
2012. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azok a testépítők azért edzik minden nap mert nem csak 1-2 gyakorlatot végeznek, nem terhelik le annyira a hasukat, hogy ne tudjon regenerálódni.

Van aki csak hasprést csinál, minden edzés végén 3x20-at, még is van hasizma( 1 barátom is ilyen)

2012. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ahhoz hogy nőjön rajta az izomzat elég heti 1x-2x megedzeni bukásig,súllyal.

ha meg a funkció felől nézzük,akkor lehet minden nap edzeni.

pl a gerincbetegnek a gerinctornát minden nap végezni kell.

ami meg nem más,mint has,alsó hát és gerincfeszítő edzés.

csak ők nem bukásig és nem az esztétika miatt edzik ezeket,hanem a funkcióért,az erőért.

a katonák meg hasonlók is végeznek mindennap ismétlődő izomterhelést,pl hasazást.

2012. szept. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Jó nagy hülyeségeket írtak itt előttem. A hasizom tartja a felsőtested, így mindig dolgozik. Ezért gyorsabban regenerálódik, mint a többi izomcsoport. Lehet mindennap edzeni, de nem kell naponta 1000 felülést csinálni, elég 2-3 gyakorlatot, 4-5 szériával.
2012. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. szept. 1. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!