Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Naturálként mi a maximum,...

Naturálként mi a maximum, amit elértél? Közepes izomtömeget el lehet egyáltalán érni koksz nélkül? Lenn kifejtem, miért kérdezem. Testépítő kollégák véleményét/tapasztalatát várom.

Figyelt kérdés

Kb. ezeket tudjuk:

- A neten sztárolt naturál testépítők nem naturálok.

- Azon sportágakban, ahova szükséges az izomerő, már nagyjából megyei szinten sem jutnak túl anyag nélkül.

- Konditeremben előbb találkozunk dealerrel, mint súlyzóval.

- Testépítők ifjúkori gyúrós képeiken, videóikon (Schwarzenegger, Dexter Jackson) meglehetősen vékonyak, feltételezhetően drogmentesek lehettek még akkor.


3.5 éve edzek, eszek mint egy állat, és messze vannak még a célok. Közben rájöttem, hogy azon egyszerű emberek, akiket példaként állítottam magam elé, valószínűleg anyagoztak.


Az a gyanúm, hogy naturálként 1-2 év után laikus szemmel már nem látható a fejlődés (1-2 mm vastagodás), az elismerésre az egyetlen lehetőség a megfelelő szálkásság.


Hozzáteszem, hogy nekem ez is elég lesz, és ez még véletlenül sem panaszkodás, szeretnék a ti nézőpontotokból is rálátni a témára.


2012. aug. 27. 13:36
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Wash: 192 vagyok, valamikor voltam én is 65 kg (27-es kar), most 100 környékén mozgok. Szálkásítás után ebből megmarad 85-90 kg.


A célom az, hogy jó formában legyek. Strandfazont akartam összehozni.


Itthon van fekpad, rudak, súlyok, konditeremben soha életemben nem edzettem még.

2012. aug. 28. 08:21
 12/25 anonim ***** válasza:
Az szép eredmény.
2012. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Valójában nem :(

16 évesen voltam 65. 19 éves koromig volt egy rosszul evős 2 éves edzés időszak, akkor felmentem 90 kg zsíros testig, de ehhez 33-as karom volt, szóval elég izomtalan voltam.

2012. aug. 28. 08:58
 14/25 anonim ***** válasza:
Na de most biztos nem itt tartasz már. Azóta gondolom nagyobb lett az a kar.:)
2012. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Igen, most 42-43, de most is olyan, mint a parizer.
2012. aug. 28. 09:23
 16/25 anonim ***** válasza:
67%

El lehet érni szép eredményeket is naturálba. Ráadásul nagy előnye, hogy ha egy kis időre abba is hagyod, nem eresztesz le 2 nap alatt mint a lufi, mint az agyatlan kokszolók.


Semmilyen körülmények közt ne kokszolj! Az kb. olyan mintha vennél egy Trabantot és csináltatnál rá Ferrari karosszériát.

2012. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Abban egyetéretek, hogy hobbi szinten ne koxoljon senki, viszont versenyhez elengedhetetlen. Anélkül kb. nulla esélyed van, max egy atletic kategóriában, de oda is sokan már koxal készülnek be sajnos. Egy naturál versenyző kis túlzással fele akkor, mint egy koxos. Szóval nagy formát nem kell várni naturálban, főleg, ha nincs csodagenetikád, mint Lénárd Lajosnak.:)
2012. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én naturál vagyok és idén kezdek versenyezni. Fogalmam sincs, hogy mi fog belőle kisülni, de magyarországon naturálként nincs esély, mert túl jók a többiek. Életcél, hogy egyszer GPben ottlegyek Superbodyn.
2012. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ott lehetsz, de naturálként szinte semmi esélyed nem lesz. Ahhoz bizony cucc kell.:)
2012. szept. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ha Lénárd Lajost csodagenetikának vesszünk, feltételezem, nem az izomtömegre gondoltál (169 cm-hez a 70 kg versenysúly normális), hanem amit a bírók néznek, szimmetria, kompozíció, tapadás, szárazság, stb.
2012. szept. 5. 07:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!