Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Naturálként mi a maximum,...

Naturálként mi a maximum, amit elértél? Közepes izomtömeget el lehet egyáltalán érni koksz nélkül? Lenn kifejtem, miért kérdezem. Testépítő kollégák véleményét/tapasztalatát várom.

Figyelt kérdés

Kb. ezeket tudjuk:

- A neten sztárolt naturál testépítők nem naturálok.

- Azon sportágakban, ahova szükséges az izomerő, már nagyjából megyei szinten sem jutnak túl anyag nélkül.

- Konditeremben előbb találkozunk dealerrel, mint súlyzóval.

- Testépítők ifjúkori gyúrós képeiken, videóikon (Schwarzenegger, Dexter Jackson) meglehetősen vékonyak, feltételezhetően drogmentesek lehettek még akkor.


3.5 éve edzek, eszek mint egy állat, és messze vannak még a célok. Közben rájöttem, hogy azon egyszerű emberek, akiket példaként állítottam magam elé, valószínűleg anyagoztak.


Az a gyanúm, hogy naturálként 1-2 év után laikus szemmel már nem látható a fejlődés (1-2 mm vastagodás), az elismerésre az egyetlen lehetőség a megfelelő szálkásság.


Hozzáteszem, hogy nekem ez is elég lesz, és ez még véletlenül sem panaszkodás, szeretnék a ti nézőpontotokból is rálátni a témára.


2012. aug. 27. 13:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Azért egy jó formát el tudsz érni, de nagy tömegre ne számíts. Lénárd Lajos talán naturál, bár senkiről nem lehet már biztosat tudni. Nekem rosszabb genetikával egy kisebb forma összejött, de sokat már nem fejlődök 41 évesen, 27 év edzéssel.:)

A maximum mindenkinél más, mert ugye nagyon különböző genetikai adottságokkal rendelkezünk. De itt egy jó cikk:

[link]

2012. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
nekem sikerült natrálon egész jó testet összehozni,karban elértem a 46-ot de enél följebb nem tudok menni valószínűleg cucc nélkül nem is fogok tudni,a dolgokat meg nagyon jól látod,naturálban amit elérsz 1-2max 3 év alatt megvan,utána már nincs nagyobb fejlődés alig alig látható,nálam is már csak olyanok vannak amit magam látok kicsit vastagab vagyok stb de persze ezt más nem látja már
2012. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Akkor a továbbiakban igyekszem kiemelten odafigyelni a szálkásságra, a nem túlzott zsírosodásra.

2012. aug. 27. 14:16
 4/25 anonim ***** válasza:
49%

jól beszélsz srác, engem is nagyon foglalkoztat ez a téma.


terembe ismertem egy csávót, aki 15éve edzett, elvileg ő naturál volt, ha egy olyan formát el tudnék érni, már elégedett lennék.


de szerintem az évek múlásával annyira lelassul a fejlődés, hogy szinte a 0hoz közelít, és egy szélmalomharcot kell vívni...


fiatal vagyok még, 18éves, de régóta edzek, teljes odafigyeléssel, mondhatom hogy ennek a sportnak szentelem az életemet. az a tervem, hogy 20éves koromig várok még, aztán utána lehet kipróbálok valamit. versenyzésben is gondolkozom, mindenképp szeretném látni, hogy mire vagyok képes, de annak nincs értelme, hogy veszíteni menjek el egy versenyre, márpedig ha naturálba mennék el, ez lenne a vége, max a magyar bajnokságon lenne értelme tenni egy próbát, ott elvileg van doppingteszt. a célom, hogy jövőre, vagy 2év múlva ősszel elinduljak a superbody-n, és összehozzak egy versenyformát.


köcs ög sport ez, elveszi az ember életét, ha eredményes akarsz lenni ,akkor a barátod a szenvedés, és a lemondás lesz.

2012. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Naturálként max az atletic kategóriában van esélyed, de oda is sokan koxal készülnek be. Testmagasság cm-100+3kg a kategóriában indulás felső határa. Nincs doppingellenőrzés, mert kb 100ezer ft egy vizsgálat.
2012. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

tavaly voltam kint superbodyn, athleticbe is kegyetlen fizikumok voltak, latissimus-omat tenném rá, hogy nagy többség már nem volt naturál.


súlykorlátba meg épphogy beférnék szerintem.

2012. aug. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Igen, sok a cuccos ott is. Ez is jó verseny lesz, megnézzük:

[link]

2012. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Jahajj, ilyenkor örülök, hogy nem lesznek sose ilyen problémáim :D Az az előnye a nagyon mélyről való indulásnak, hogy mindig van feljebb. Kábé biztos mindenki tudja már, de 196 centihez voltam 60-62 kg amikor elkezdtem, és most egy év múlva (kisebb kihagyásokkal, stresszel, bénáskodással) vagyok 72-73, szóval még igencsak messze vagyok attól, hogy egyáltalán embernek nézzek ki. Bár szerintem nem cserélnétek velem :D


Mondjuk több teremben is jártam már, de nem találkoztam egyetlen dealerrel sem. Pedig célcsoport lehetnék, nem? Aggyá valamit, amitől gyorsan kikupálom magam, he! :D


Amúgy tulajdonképpen mi a célod? Az előző srác írta, hogy ő versenyezni szeretne, te is? Mert ha nem, akkor szerintem naturálban, különösebb cél nélkül nem kell azon aggódni, hogy nem fejlődsz tovább, hiszen - ronda kifejezés - úgyse érsz vele semmit. Előbb-utóbb meg mindenki eléri a határait, így nehéz egy életen át tartó szenvedélynek nevezni, ha szüksége van az embernek a folyamatos látványos fejlődésre.

2012. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Én 27 éve tartom fenn folyamatosan (max évi 1 hét pihenő) ezt a szenvedélyt, nagy eredmények nélkül.:)
2012. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Jó, de neked földönkívüli türelmed is van :D nem azt mondtam, hogy nem lehet, csak azt, hogy akinek eredmények kellenek - tehát egy bizonyos embertípus - , annak nehéz. Te az a típus vagy, akinek így is sikerül.
2012. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!